BUTCHIS i Ústí vstupují vítězně do semifinále, šanci na udržení se přibližuje Start98

Úvodní semifinále první ligy mužů mezi Florbalem Ústí a Kanonýry Kladno | foto: Florbal Ústí

Sobotní program otevřel klíčové souboje play-off první ligy. V semifinále se vrhl do souboje vítěz základní části BUTCHIS, který si poradil s Hattrickem. První krok v bitvě o finále zvládlo Ústí, když sestřelilo Kladno těsně před koncem. Mečbol v play-down si potom vynutil Start98.

Semifinále play-off
BUTCHIS – FBŠ Hummel Hattrick Brno 5:2 (1:1, 3:1, 1:0) | Série: 1:0

Nejlepší tým dlouhodobé fáze soutěže navázal na svoji vítěznou bilanci také v prvním semifinále proti Hattricku. BUTCHIS sice inkasoval úvodní gól duelu, ve druhé třetině ovšem završil otočku a Brňané se už do náskoku nevrátili. Dvěma góly podpořil výkon domácích Erik Papež, který má v letošním play-off již deset kanadských bodů (9+1).

Branky: 16. Šubrt, 23. Vondruška, 27. Papež, 31. Pecha, 60. Papež – 7. Brom, 24. Máček. Rozhodčí: Kapr – Tichý. Vyloučení: 4:2, navíc Papež (BUT) osobní trest. Využití: 1:0. Diváků: 88. Zásahy brankářů: Hlinák 16 – Létal 23. MATCH CENTER

Florbal Ústí – Kanonýři Kladno 3:2 (1:1, 0:1, 2:0) | Série: 1:0

Velké drama až do posledních sekund urvalo Ústí, které zlomilo remízový stav 2:2 zhruba minutu před koncem třetí třetiny. Severočeši se přitom museli dvakrát dotahovat ve skóre, načež uštědřili soupeři rozhodující ránu. Hned třemi góly se prezentoval Tomáš Pšenička, jemuž pokaždé asistoval Vladimír Trčka.

Branky: 18. Pšenička, 46. Pšenička, 59. Pšenička – 18. Chroust, 37. Hőffer. Rozhodčí: Benačan – Šaroch. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:1. Diváků: 375. Zásahy brankářů: Hrabě 17 – Ponomarev 14. MATCH CENTER

1. kolo play-down
Aligators Klobouky – FAT PIPE Start98 3:4 (0:1, 2:3, 1:0) | Série: 1:3

Jediný zápas od vítězství v sérii play-down jsou florbalisté Startu98, kteří urvali klíčový výsledek 4:3 na půdě Aligators. Dvěma brankami se prosadil Viktor Chaloupka, bilanci 1+1 zaznamenal Matěj Duda. Pokud zvládnou pátý duel, čeká je druhé kolo s jedním z poražených finalistů z Národní ligy. Aligators pak pád o ligu níže.

Branky: 25. Zbořil, 30. Doupovec, 48. Gremmel – 17. Chaloupka, 24. Chaloupka, 30. Duda, 40. Kolář. Rozhodčí: Drápal – Pospíšil. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Zásahy brankářů: Rychlý 18 – Pergler 21. MATCH CENTER