Boleslav zdolala Spartu po prodloužení, Vítkovice zničily Panthers

Mladá Boleslav po zisku vedení ve šlágru desátého kola Livesport Superligy | foto: Předvýběr.CZ Florbal MB

Nabitý den má za sebou florbalová Livesport Superliga! Očekávanou reprízu semifinále minulé sezony mezi Mladou Boleslaví a Spartou vyhrál domácí tým, jenž urval úspěch v prodloužení. Důležité body z venku vybojovali Black Angels, kteří ještě na začátku druhé části ztráceli. Vysoká vítězství šla na konto Vítkovic či Chodova.

PSG PANTHERS OTROKOVICE – 1. SC TEMPISH Vítkovice 2:11 (0:2, 1:3, 1:6)

S velkým přehledem obstály Vítkovice, které připravily Otrokovicím debakl 11:2. Hosté přitom zaznamenali každou třetinu vzestupnou tendenci, co se týče vstřelených branek. Vítkovičtí hráči tak i prozatím zůstanou na druhé pozici superligy, když jim k vítězství výrazně pomohl Jan Šebesta svými dvěma trefami a třemi asistencemi.

Branky: 38. Kopecký, 45. Červenka – 2. R. Gattnar, 9. Besta, 28. Hubálek, 39. Zubek, 39. Kaleta, 46. Kaleta, 48. Delong, 54. Šebesta, 56. Delong, 58. Palčinský, 60. Šebesta. Rozhodčí: K. Sojka – T. Sojka. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:0. MATCH CENTER

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – FB Hurrican Karlovy Vary 18:1 (7:0, 1:1, 10:0)

Chodov vykročil za výhrou již v první části, která dopadla v jeho prospěch 7:0. Následně sice gólové tempo trochu upadlo a Karlovy Vary zvládly prostřední dějství s vyrovnaným skóre, nicméně po druhé pauze se Pražané vrátili v plné síle. A oproti úvodní dvacetiminutovce ještě přidali. Celkově se výsledek zastavil na sedmnáctibrankovém rozdílu, k němuž bohatě přispěli Martin Skřivánek (3+2) nebo Tom Ondrušek (2+3).

Branky: 3. Netrefa, 10. Maxa, 15. Ondrušek, 15. Votava, 19. Kafka, 20. Vávra, 20. Votava, 32. Podhráský, 42. Kafka, 43. Netrefa, 48. Štefek, 50. Skřivánek, 52. Podhráský, 54. Ondrušek, 55. Skřivánek, 57. Vošta, 60. Maxa, 60. Skřivánek – 40. Kalaš. Rozhodčí: Sýkora – Tkáč. Vyloučení: 0:3. Využití: 2:0. Diváků: 155. Zásahy brankářů: Lupoměch 14 – Eckhardt 13, Ernst 5. MATCH CENTER

Předvýběr.CZ Florbal MB – ACEMA Sparta Praha 4:3p (2:2, 1:1, 0:0 – 1:0)

Skóre šlágru kola otevřeli sparťané zásluhou bývalé opory domácích Jiřího Curneyho, jenže radost jim dlouho nevydržela. Boleslav zareagovala rychle zpět a už o necelé tři minuty později bylo vedení na její straně. Každopádně ACEMA zabrala těsně před první sirénou, kdy si vynutila remízový stav.

Brzy po přestávce se Středočeši vrátili do gólové výhody, tentokrát v podobě 3:2. Mírný náskok ovšem opět nevydržel, když za Spartu vyrovnával Robert Košir. Tento výsledek potom i přes řadu šancí na obou stranách vydržel až do konce základní hrací doby a šlo se na prodloužení.

V přidaném čase pak netrvalo dlouho, než se naskytla rozhodující možnost Janu Natovovi. Boleslavi tak v tuto chvíli stále náleží třetí místo soutěže, čtvrtí Bohemians však mají dva zápasy k dobru. Sparta je průběžně pátá.

Branky: 13. Šebek, 14. Krebner, 23. Punčochář, 63. Natov – 12. Curney, 20. Čermák, 27. Košir. Rozhodčí: Dolanský – Sýkora. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. Diváků: 415. Zásahy brankářů: Bauer 10 – Beneš 12. MATCH CENTER

FBC 4CLEAN Česká Lípa – BLACK ANGELS 6:8 (2:2, 1:3, 3:3)

Z přetahované v České Lípě vyšli jako vítězové Black Angels. Po první třetině platilo nerozhodné skóre 2:2, jenže krátce po začátku další pasáže hry vystřelil Českolipským vedení Václav Vavruška. Dvě slepené trefy Black Angels z 28. minuty však zamíchaly vývojem utkání a hosté svůj náskok již nepustili. Naopak ho ještě vylepšili a porazili svého soupeře 8:6, což je vyneslo na průběžnou desátou příčku tabulky.

Branky: 5. Vavruška, 7. Vavruška, 23. Vavruška, 53. Peška, 55. Kouba, 58. Mlejnek – 3. Obuškevič, 20. Novotný, 28. Boček, 28. Štourač, 40. Burian, 42. Burian, 47. Čáslava, 58. Hanák. Rozhodčí: Drápal – Pospíšil. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:2. Diváků: 334. Zásahy brankářů: Dvořák 14 – Körber 19. MATCH CENTER