Boleslav Vítkovice k ničemu nepustila a poskočila na druhé místo

Mladoboleslavští florbalisté slaví trefu do sítě Vítkovic | foto: Pavel Netolička/1. SC TEMPISH Vítkovice

V Livesport Superlize se v neděli odehrál souboj mezi Boleslaví a Vítkovicemi, tedy dvěma celky, jež v tabulce zajímaly druhou a třetí příčku. Tíhu utkání lépe unesli hosté, kteří po vysoké výhře poskočili na druhé místo. V pražském derby mezi Bohemians a Spartou pak došlo na vyrovnaný souboj, který nakonec ovládli florbalisté Sparty. Tatran zakončil polovinu základní části bez prohry.

FBC Liberec - FB Hurrican Karlovy Vary 9:3 (7:0, 1:1, 1:2)

Liberec se do nováčka v nejvyšší mužské lize pustil velmi zostra a hned v první třetině mu nadělil nepříjemných sedm gólů. Ve druhé periodě se gólová nadílka trochu zmírnila a prosadily se také Karlovy Vary, za něž využil nařízené trestné střílení Daniel Nicklas. Do konce zápasu se Liberec prosadil ještě dvakrát z holí Šimona Stránského a Radka Valeše a bere tak domácí výhru 9:3.

Branky: 4. Valeš, 5. Světlík, 7. Janeček, 8. Bitman, 9. Macháč, 13. Mádlo, 16. Světlík, 21. Stránský, 49. Valeš - 26. Nicklas, 45. Strachota, 53. Svatek. Rozhodčí: Pavel Kačer - Ondřej Vašíček. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. Diváci: 322. Zásahy brankářů: Daniel Műck 17 - Daniel Váradi 1, Jan Eckhardt 12. | MATCH CENTER

1. SC TEMPISH Vítkovice - Předvýběr.CZ Florbal MB 1:7 (0:2, 1:3, 0:2)

Až do poloviny základní hrací doby vedli hosté pohodlným rozdílem čtyř branek a svému soupeři nepovolili skórovat. V 31. minutě se pak sice prosadil Jiří Besta, ten se ale také stal jediným střelcem Vítkovic v tomto duelu. Boleslavští si zápas o druhé místo tabulky velice zkušeně pohlídali a vysokou výhrou 7:1 tak přeskakují svého soka. Dvěma góly k výhře hostů přispěli Jan Natov a Daniel Šebek, brankář Lukáš Bauer pak pomohl 90% úspěšností zákroků a byl tak vyhlášen hvězdou utkání.

Branky: 31. Besta - 5. Šebek, 10. Krebner, 22. Natov, 29. Bína, 34. Šebek, 44. Jan Natov, 56. Beneš. Rozhodčí: Kamil Sojka - Tomáš Sojka. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Diváci: 268. Zásahy brankářů: Lukáš Souček 16 - Lukáš Bauer 10. | MATCH CENTER

Tatran Střešovice - FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 6:2 (3:0, 0:0, 3:2)

Střešovice si pohlídaly další zápas v řadě a nadále tak pokračují touto sezonou jako jediný neporažený tým. Proti ostravskému FBC si florbalisté Tatranu vytvořili vedení 3:0 již v první třetině a z celkového počtu šesti gólů se hned čtyřmi z nich prezentovala jejich předsezonní posila v podání Tomáše Hanáka. Za ostravské FBC se za šedesát minut hry prosadil pouze Šimon Kuczera a ani jeho dvě branky na body nestačily.

Branky: 4. Hanák, 17. Meliš, 19. Hanák, 41. Hanák, 58. Hanák, 59. Kún - 44. Kuczera, 53. Kuczera. Rozhodčí: Lukáš Čížek - Lukáš Laštovička. Vyloučení: 0:2. Využití: 2:0. Diváci: 182. Zásahy brankářů: Lukáš Kříž 16 - Jan Binder 23. | MATCH CENTER

FBC 4CLEAN Česká Lípa - PSG PANTHERS OTROKOVICE 6:8 (1:5, 2:1, 3:2)

Otrokovice sebraly v duelu 13. kola velmi cenný skalp, neboť porazily devátou Českou Lípu a významně se tak přiblížily svému tabulkovému sousedovi z Pardubic. Výhru hostů řídil zejména František Vykopal, který si připsal čtyři branky a jednu asistenci a společně s ním se střelecky dařilo také jeho spoluhráči Peteru Nehilovi (2+2). České Lípě utekly velice potřebné body a ve vyrovnané spodní části tabulky tak zůstává na deváté příčce.

Branky: 11. Krajcigr, 29. Krajcigr, 38. Vavruška, 49. Štěrba, 50. Peška, 60. Krajcigr - 1. Grich, 2. Nehila, 3. Vykopal, 6. Kelemen, 17. Vykopal, 40. Vykopal, 44. Nehila, 49. Vykopal. Rozhodčí: Michal Prouza - Petr Rogowski. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 342. Zásahy brankářů: Marek Netopilík 0, Jan Dvořák 9 - Adam Kohút 24. | MATCH CENTER

SOKOLI Pardubice - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 2:10 (0:3, 2:4, 0:3)

Chodovští si duel se dvanáctými Pardubicemi pohlídali a ve 29. minutě vedli již 6:0. Pak jejich náskok sice zmírnily góly z holí Davida Žáčka a Lukáše Kučery, ale kádr z hlavního města už své vypracované vedení nepustil a dokráčel si pro vítězství 10:2. V tabulce si tak florbalisté z Chodova polepšili o tři body a přiblížili se aktuálně čtvrtému kádru z Bohemians.

Branky: 31. Žáček, 36. Kučera - 4. Slunečko, 12. Ondrušek, 15. Matoušek, 24. Ondrušek, 26. Vávra, 29. Skřivánek, 40. Matoušek, 42. Skřivánek, 44. Bauer, 57. Votava. Rozhodčí: Radim Sýkora - Miroslav Tkáč. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. Diváci: 410. Zásahy brankářů: Matěj Denemark 9, Martin Haleš 12 - Karel Hodík -2. | MATCH CENTER

FbŠ Bohemians - ACEMA Sparta Praha 6:7 (3:3, 2:1, 1:3)

Pražské derby bylo vyrovnané od začátku do konce a přineslo přesně to, na co diváci v UNYP Areně čekali. V duelu mezi Bohemians a Spartou se oba kádry poctivě střídaly ve vedení a do poslední chvíle nebylo jasné, kdo v souboji o hlavní město zvítězí. A nakonec to byli florbalisté Sparty, kdo po divoké přestřelce a výhře 7:6 urval velmi cenné tři body do tabulky. Rozhodující branku si v čase 53:47 připsal Jiří Curney a byl tak vyhlášen hvězdou utkání.

Branky: 2. Řehoř, 8. Šebek, 15. Petrák, 33. Petrák, 40. Petrák, 59. Forman - 7. Juha, 13. Zouzal, 14. Křenek, 23. Curney, 47. Krbec, 49. Čermák, 54. Curney. Rozhodčí: Jiří Šedivý - Radek Štengl. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Diváci: 307. Zásahy brankářů: Tomáš Hyršl 18 - Martin Beneš 18. | MATCH CENTER