Vítkovice skórovaly devětkrát v řadě a z Prahy vezou výhru. Bulldogs si poradily s Boleslaví

Vítkovice slaví vítězství nad Florbalovou akademií MB | foto: 1. SC TEMPISH Vítkovice

Extraliga žen v sobotu otevřela své osmé kolo třemi zápasy. Nejprve Bohemians doma hostily ostravské Vítkovice, se kterými zprvu hrály vyrovnaně, ale nakonec padly a inkasovaly jedenáct branek. Následně si Bulldogs Brno poradily s Mladou Boleslaví a Liberec odehrál večerní utkání s Tatranem.

FbŠ Bohemians - 1. SC TEMPISH Vítkovice 2:11 (1:2, 1:5, 0:4)

Jako první se do vedení po skákavé střele dostaly hráčky Vítkovic, Bohemians ale předvedly, že na své půdě hodlají vytrvale bojovat a v 17. minutě vyrovnaly pěknou akcí Simony Pálkové. Rytířky znovu udeřily těsně před koncem první periody a do šaten tak šly za stavu 2:1, což se změnilo tři minuty po startu prostředního dějství zápasu. Tehdy domácí klokanky se soupeřem ještě jednou srovnaly krok, pak už ale lodivod extraligové tabulky dominoval a přidal devět branek v řadě, čímž nekompromisně rozhodl o vítězí tohoto utkání. Třemi kanadskými body se blýskla vítkovická Dominika Buczeková, která dvakrát skórovala a jednou na branku nahrávala.

Branky: 17. Pálková, 23. Mezerová - 7. Buczek, 20. Husková, 29. Husková, 31. Šponiarová, 35. Kubečková, 38. Buczek, 38. Krzywak, 45. Maroszová, 46. Kubečková, 52. Lenfeldová, 60. Matýsková. Rozhodčí: Václav Patera - Nikola Staňková. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. Diváci: 74. Zásahy brankářek: Kristýna Karli 39 - Nikola Příleská 8. | MATCH CENTER

MITEL Florbalová akademie MB - Bulldogs Brno 3:6 (0:2, 3:4, 0:0)

První perioda byla v režii hostujících hráček z Brna, které se díky trefám Liliany Bolfové a Emy Brucháčkové dostaly do pohodlného vedení 2:0. Prostřední dějství se ale neslo v duchu gólové přestřelky, v níž se domácí Boleslav zuby nehty skórově dotahovala. Zmohla se ale pouze na tři branky ve druhé třetině a to na vyrovnání zdaleka nestačilo. Hráčky Bulldogs Brno tak z Boleslavi odjíždějí se třemi body a v tabulce si další výhrou upevňují svou čtvrtou příčku.

Branky: 24. Doležálková, 33. Doležálková, 35. Doležálková - 6. Bolfová, 11. E. Brucháčková, 23. Žáková, 32. Žáková, 38. A. Brucháčková, 39. Bolfová. Rozhodčí: Daniel Fišer - Lukáš Recht. Vyloučení: 5:1. Využití: 0:3. Diváci: 69. Zásahy brankářek: Eva Klementová 25 - Jana Prátová 13. | MATCH CENTER

Crazy Girls FBC Liberec - PSN Tatran Střešovice 3:7 (0:0, 1:4, 2:3)

Úvod utkání byl velmi vyrovnaný a byl to Liberec, kdo jako první skóroval. Skóre otevřela ve 22. minutě domácí Karin Muchová, vzniklé nadšení liberecké haly ale dlouho nevydrželo, neboť Tatranu se podařilo srovnat už po padesáti vteřinách. Bojovnost se ale domácím určitě upřít nedá, ještě v 50. minutě zápasu to totiž za stavu 4:2 pro Střešovice vypadalo na velmi vyrovnané klání. O tříbodovém triumfu definitivně rozhodly florbalistky z hlavního města až dvojicí rychlých branek v 56. minutě, kdy se prosadily Seemannová a Panešová. Liberec tak stále zůstává na osmé příčce tabulky, zatímco Tatran obhajuje své třetí místo.

Branky: 22. Muchová, 50. Muchová, 60. Žbánková - 21. R. Korbelářová, 23. R. Korbelářová, 25. R. Korbelářová, 30. Beránková, 55. Seemannová, 56. Panešová, 59. Želízková. Rozhodčí: Jan Knap - Michal Kolář. Vyloučení: 0:1 + Barbora Lovíšková 4. Využití: 0:0. Diváci: 71. Zásahy brankářek: Alžběta Hánová ? - Monika Šolleová -3. | MATCH CENTER