Další superligista je venku z poháru! Orka rozstřílela mladíky z SKV, Zlín potrápil Bulldogs

ORKA FLORBAL | foto: Hráči Orky v Poháru Českého florbalu 2021

O další pohárové překvapení se postarala Orka. Ta si celkem hravě poradila s Královskými Vinohrady, které do klání proti týmu z Národní ligy nastoupily ve velmi mladé sestavě. Do osmifinále postupují i Bulldogs Brno a FBC Ostrava.

Vinohradští ve velmi mladé sestavě nestačili na Orku. První perioda nabídla výsledkově vyrovnaný florbal, superligový celek mohl v závěru vyrovnat, ale nevyužil trestné střílení. Výraznější náskok si domácí vytvořili v prostředním dějství, které vyhráli 5:1. Podobně pak dopadlo i závěrečné dějství, v němž tým z Národní ligy definitivně potvrdil své vítězství. Za Orku se dvěma trefami prezentovali Lukáš Zadák, Radovan Kohút a Vojtěch Nekvasil, jenž si navíc připsal i jednu asistenci. Třemi nahrávkami se blýskl Václav Kramel.

Gólovou přestřelku viděli fanoušci ve Zlíně, kde se domácím Lions povedlo potrápit prvoligové Bulldogs. Domácí florbalisté se se svým soupeřem o skóre přetahovali do posledních minut. Ve 46. minutě srovnal z nájezdu na 6:6 David Vodica, v 61. minutě pak nakonec rozhodl Michal Pešák, čtyři vteřiny před koncem pak definitivně ztvrdil triumf Brňanů Adam Vágner střelou do prázdné klece.

Nikoho nenechali na pochybách Ostravané, kteří si zastříleli na půdě Náchoda. Řádil především Marek Bräuer, který si připsal čtyři branky a k tomu přidal ještě dvě asistence. Čtyři body za dva góly a stejný počet nahrávek zaznamenal Šimon Kuczera.

Orku čeká v dalším kole Tatran, Bulldogs Vítkovice. Ostrava v osmifinále narazí na Black Angels.

Výsledky Poháru Českého florbalu
Florbal Náchod - FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 2:10 (0:2, 1:4, 1:4)

Branky: 26. Mikšovský, 58. Středa - 6. Bräuer, 14. Kuczera, 23. Šubert, 25. Mikoláš, 27. Bräuer, 36. Bräuer, 43. Gál, 47. Kuczera, 50. Mikoláš, 60. Bräuer. Rozhodčí: Ondráček - Neumann. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Diváků: 87. Zásahy brankářů: Skalický 30 - Klinka 24.

Zlín Lions - Bulldogs Brno 6:8 (3:3, 1:2, 2:3)

Branky: 3. Haša, 5. Ondroušek, 16. Haša, 38. Jiříček, 43. Blažek, 46. Vodica - 2. Vágner, 15. Pešák, 15. Svatoň, 26. Chovan, 32. Dmitriev, 42. Zukal, 51. Pešák, 60. Vágner. Rozhodčí: Havelka - Frýdek. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. Diváků: 202. Zásahy brankářů: Šauer 7, Bartík 14 - Kuhn 33, Faltus 0.

Orka – TJ Sokol Královské Vinohrady 12:4 (2:1, 5:1, 5:2)

Branky: 4. Remeš, 18. Korych, 24. Kohút, 26. Kohút, 33. Zadák, 36. Sedlák, 38. Nehasil, 41. Kolář, 44. Nehasil, 47. Hájek, 49. Zadák, 50. Goll - 15. Šach, 37. Urbánek, 56. Máca, 60. Paštika. Rozhodčí: Buzický - Dolejš. Vyloučení: 2:2, navíc Pekárek (SKV) OS. Využití: 2:2. Diváků: 60. Zásahy brankářů: Zetek 26 - Trojan 20, Šefl 8.