Druhý den ODM: Známe složení bojů o umístění i o medaile

ODM 2024 | dívky | foto: Veronika Fiedlerová/Český florbal

V Jihočeském kraji pokračovala druhým dnem Olympiáda dětí a mládeže. Na programu byly závěrečné duely v základních skupinách, ze kterých vzešlo složení play-off i bojů o konečné umístění.


Vysoké výhry pro Jihomoravský kraj, první výhry slavi kraj Plzeňský 

CHLAPCI | Druhý hrací den odstartovaly výhrami výběry Ústeckého kraje a Pardubického, který tak stále pokračuje na turnaji bez porážky. Východočeši řídili svůj obrat ve druhém poločase, ve kterém obraceli stav na konečných 3:2. Hladké vítězství poté zapsal kraj Moravskoslezský, jenž si poradil s Vysočinou. Body nesebrali ani domácí Jihočeši, kteří padli s Olomouckým krajem. Své první vítězství na turnaji naopak oslavili hráči Plzeňského kraje, jež přetlačili Zlínský kraj i díky třem bodům Jiřího Jogla. Z vysokého vítězství 11:2 se poté těšili zástupci Jihomoravského kraje, výhru nad Karlovarským krajem režírovali hlavně šestibodový Josef Loučka a čtyřbrankový Petr Úlehla. 

DÍVKY |  Dramatický průběh mělo utkání mezi Ústeckým a Královéhradeckým krajem. Oba celky si předávaly vedení v zápase až nakonec vítěznou trefou Ema Kociánová z Ústeckého kraje necelých pět minut před koncem rozhodla. Dul Libereckého kraje s Pardubickým poté vítěze nenašel. Stejným výsledkem 2:1 poté končily duely ve prospěch Moravskoslezského kraje, jenž si poradil s Vysočinou, a Olomouckého kraje, který přemohl domácí Jihočešky. Hladká vítězství si poté na své konto připsaly holky z Jihomoravského kraje a Plzeňského, který se radoval z výhry poprvé na turnaji. 

Hattrick Ištvánikové srazil Královéhradecký kraj, Pardubický kraj rozstřílel Vysočinu

DÍVKY | Ve skupině A zapsaly další výhru hráčky Středočeského kraje, třemi body a vítězným gólem se na triumfu 5:3 nad holkami z Ústeckého kraje podílela Dominika Tůmová. Jihočešky si poradily s Královéhradeckým krajem, o všechny tři góly domácího výběru se postarala jindřichohradecká Michaela Ištvániková. V souboji mezi Olomouckým a Jihomoravským krajem si první jmenovaný celek zajistil hubené vítězství 2:1 po povedeném závěru. Dobrou formu potvrzuje ve skupině B liberecký výběr, který si poradil s Prahou, čtyři góly vítkovické Barbory Janošové ozdobily výhru Moravskoslezského kraje nad Zlínským v poměru 10:1. Kraj Vysočina zapsal další triumf, když si vyšlápl na hráčky z Pardubického kraje.

CHLAPCI | Už v prvních sedmi minutách klání mezi Středočeským a Ústeckým krajem padlo sedm branek. První jmenovaný si vybojoval vedení 4:2, které severočeský výběr ve zbytku duelu již jen korigoval. Ve skupině A se pak urodily ještě dvě remízy, nerozhodným výsledkem skončily souboje mezi Královéhradeckým a Jihočeským krajem a Olomouckým s Jihomoravským. Za Hanáky vyrovnával na 3:3 dvěma brankami Martin Brauner. Remízou 1:1 skončil také souboj mezi Prahou a Libereckým krajem ve skupině B, suverénní Pardubický kraj rozstřílel Vysočinu 8:0. Moravskoslezský výběr vykročil za výhrou 6:2 nad Zlínským krajem již v první půli, kdy za první polovinu nasázel čtyři branky. 

Karlovarský kraj si vyšlápl na Středočeský, bezbranková remíza v souboji Ústeckého kraje s Olomouckým 

DÍVKY | Skupinu A zakončil bez prohry kraj Středočeský, děvčata z tohoto kraje během šesti zápasů základních skupin pouze jednou remizovala, v posledním utkání skupiny to odskákal Karlovarský kraj. Výsledkem 4:1 si poté se svými soupeřkami dokázaly poradit děvčata z Prahy a Jihomoravského kraje. Velké drama nabídl souboj Zlínského a Pardubického kraje. Právě druhému zmíněnému celku se podařilo srovnat utkání pouhých patnáct sekund před koncem, hrdinkou okamžiku se stala Anežka Skočilková. Na branky chudé byly následně duely Libereckého kraje s Moravskoslezským a Ústeckého kraje s Olomouckým. V prvním případě se o jedinou branku v utkání postarala Theresa Pekárková. Druhý zmiňovaný souboj dokonce nenabídl ani jednu branku. S programem skupin se ve skupině A rozloučil vítězně kraj Jihočeský, který přemohl Karlovarský kraj, ve druhé skupině poté Vysočina vynulovala Plzeňský kraj a zvítězila 4:0.

CHLAPCI | Hladkým vítězstvím 6:1 nad Plzeňským krajem se rozloučila v chlapecké části se základní skupinou Praha. Vysokou výhru řídili tříbodoví Adam Kuchař a David Nováček. Cenný skalp získal na svoji pažbu v Soběslavi Karlovarský kraj, jenž si vyšlápl na Středočeský, tedy na obhájce zlata z poslední ODM. V dalších zápasech potvrdili vítězství ve svých skupinách Pardubický kraj s Jihomoravským. První zmiňovaný nedal šanci Zlínskému kraji i díky hattricku Matěje Šmétka. Druhý zmíněný kraj poté 3:1 přehrál kraj Královéhradecký. „Byl to náš nejhorší zápas na turnaji, ale zvládli jsme to, což je hlavní. Máme super partu, což je důležité. Ukázali jsme během skupiny, že jsme dominantním týmem,“ po zápase hodnotil nejproduktivnější útočník Jihomoravského kraje Josef Loučka. 

Ve svém posledním duelu ve skupině si poté zastřílel Olomoucký kraj, odnesl to kraj Ústecký. Hanáci nasázeli do sítě soupeře čtyři branky v rámci šesti úvodních minut a rozhodli tak téměř o své výhře. „Bylo to pro nás důležité utkání, bojovali jsme o konečné umístění. Povedlo se nám to, takže jsme spokojení. Máme skvělý tým, všechno si sedlo. Chceme se dostat co nejdále, ale hlavně si to užít, to je základ,“ neskrýval nadšení po zápase kapitán Olomouckého kraje Michal Majar. 

Velké drama pak v Chýnově nabídl souboj Libereckého a Moravskoslezského kraje. Liberečtí vedli v zápase již 3:0, avšak hráči Moravskoslezského kraje nic nezabalili a utkání dokonce otočili. Severočeši tak nakonec museli dohánět jednogólové manko, které nakonec smazal pět sekund před koncem Jáchym Frontz! Smutným týmem na konci dne byli hráči z Vysočiny, kterým postup mezi elitní osmičku turnaje nakonec utekl pouze o skóre, závěrečná výhra nad Plzeňským krajem 6:4 tak přišla vniveč. Remízou poté skupinu A uzavřel Jihočeský kraj s Karlovarským. „Výkon byl z naší strany dobrý, ale trápilo nás neproměňování šancí. Mrzí nás, že jsme nedokázali postoupit do čtvrtfinále, vymstily se nám zbytečné remízy,“ byl smutný po závěrečném utkání skupiny domácí Jihočech Adam Domín. 

ŽIVÉ VYSÍLÁNÍ
Rozpis zápasů

CHLAPCI – skupina A

Ústecký kraj – Královéhradecký kraj 2:1
Olomoucký kraj – Jihočeský kraj 3:1 
Karlovarský kraj – Jihomoravský kraj 2:11
Středočeský kraj – Ústecký kraj 4:3
Královéhradecký kraj – Jihočeský kraj 1:1
Olomoucký kraj – Jihomoravský kraj 3:3
Karlovarský kraj – Středočeský kraj 5:3 
Jihomoravský kraj – Královéhradecký kraj 3:1 
Ústecký kraj – Olomoucký kraj 1:6 
Jihočeský kraj - Karlovarský kraj 1:1 

CHLAPCI – skupina B

Liberecký kraj – Pardubický kraj 2:3
Moravskoslezský kraj – kraj Vysočina 6:2 
Plzeňský kraj – Zlínský kraj 5:4 
Hlavní město Praha – Liberecký kraj 1:1
Pardubický kraj – kraj Vysočina 8:0
Moravskoslezský kraj – Zlínský kraj 6:2
Plzeňský kraj – Hlavní město Praha 1:6 
Zlínský kraj – Pardubický kraj 1:5 
Liberecký kraj – Moravskoslezský kraj 4:4 
Kraj Vysočina – Plzeňský kraj 6:4 

DÍVKY – skupina A

Ústecký kraj – Královéhradecký 4:3
Olomoucký kraj – Jihočeský kraj 2:1 
Karlovarský kraj – Jihomoravský kraj 1:6 
Středočeský kraj – Ústecký kraj 5:3
Královéhradecký kraj – Jihočeský kraj 2:3
Olomoucký kraj – Jihomoravský kraj 2:1
Karlovarský kraj – Středočeský kraj 0:7 
Jihomoravský kraj – Královéhradecký kraj 4:1 
Ústecký kraj – Olomoucký kraj 0:0
Jihočeský kraj – Karlovarský kraj 5:2 

DÍVKY – skupina B

Liberecký kraj – Pardubický kraj 3:3
Moravskoslezský kraj – kraj Vysočina 2:1 
Plzeňský kraj – Zlínský kraj 5:1 
Hlavní město Praha – Liberecký kraj 2:6
Pardubický kraj – kraj Vysočina 1:4
Moravskoslezský kraj – Zlínský kraj 10:1
Plzeňský kraj – Hlavní město Praha 1:4 
Zlínský kraj – Pardubický kraj 2:2 
Liberecký kraj – Moravskoslezský kraj 1:0 
Kraj Vysočina – Plzeňský kraj 4:0 

Nahrávám

Vyhledávání

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se