Start98 nad Vítkovicemi vedl, ve třetí třetině ale přišel rychlý proces

Vítkovické florbalistky se radují z gólu v utkání se Startem98 | foto: 1. SC TEMPISH Vítkovice

Extraliga žen v neděli uzavřela své 12. kolo zápasem mezi domácím Startem98 a Vítkovicemi. Osmý celek tabulky lídra soutěže dlouho trápil, nakonec ale ze zápasu nebere ani jeden bod, neboť Vítkovice o své výhře rozhodly pěti brankami ve třetí třetině.

FAT PIPE Tigers Start98 - 1.SC TEMPISH Vítkovice 5:8 (1:2, 3:1, 1:5)

První perioda mezi lídrem soutěže a osmým celkem tabulky byla velmi vyrovnaná a Vítkovice se v ní prosadily pouze dvakrát. Pražská hala v 16. minutě poprvé vytryskla radostí, když domácí srovnali na 1:1 úspěšným trestným střílením Elišky Polákové. To ale nebylo nic oproti periodě druhé, v níž se domácí Tigers dokonce dostaly do vedení 4:3 po brankách Salehové, Mervartové a Hornové. V poslední dvacetiminutovce ale začaly úřadovat ostravské rytířky a pěti góly v řadě se dostaly do pohodlného vedení 8:4, čímž tento zápas jednoznačně rozhodly. Start98 tak z tohoto dobře rozehraného duelu odchází bez bodu, naopak Vítkovice prodlužují svou sérii neporazitelnosti.

Branky: 16. Poláková, 26. Salehová, 28. Mervartová, 38. Laura Hornová, 54. Špačková - 1. Ferenčíková, 17. Šponiarová, 25. Husková, 42. Maroszová, 48. Husková, 49. Staňková, 54. Hyršová, 54. Maroszová. Rozhodčí: Dalibor Repček - Adam Tietz. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:1. Zásahy brankářek: Šárka Černá -8 - Karolína Krištofová ?. | MATCH CENTER