Finský rok v Česku! Posily ze země tisíců jezer hlásí také Vítkovice

Valtteri Molkka v utkání finské F-Liigy | foto: F-Liiga

V posledních týdnech se rozjel import finských jmen do české nejvyšší soutěže. Dvě nové akvizice ze severské země oznámili také Vítkovice. Mužský tým posílí Valtteri Molkka, do ženského kádru přijde Jenna Kangas.


Molkka přichází z Classicu, kde v této sezoně působil po boku českého reprezentanta Adama Hemerky a vybojoval stříbrnou medaili. V nejvyšší finské lize odehrál tři ročníky, ten první v kádru Steelers, poslední dvě sezony nastupoval za první tým Classicu. Celkem nastoupil k 98 duelům v F-Liize, v nichž nasbíral 37 bodů. 

V Livesport Superlize rozšíří řady svých krajanů. Nedávno příchod finského útočníka Joakima Lunda ohlásila Mladá Boleslav, už v únoru dva finští muži posílili FBC Ostrava, konkrétně Elmeri Haveri a Joonas Viitanen. V Liberci od konec uplynulého ročníku působí Oliver Bäcksbacka.

Ženský tým Vítkovic po odchodech tří výrazných opor ohlásil také první nové jméno. Rytířkou se stane florbalistka Koovee. Jenna Kangas má za sebou v kádru Koovee dva roky, předtím působila v celku Pelikans Lahti a nižší lize. V ČEZ Extralize doplní Mirvu Naavu z Chodova a Nelly Baumgartner z Olomouce.

Obě akvizice přichází na jeden rok s následnou opcí. Klub o jejich příchodu informoval na svých sítích.

Nahrávám

Vyhledávání

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se