Florbalistka sezony | Útok na osmé vítězství a další čtyři bronzové medailistky

Ceny Českého florbalu | Florbalistka sezony 2023/24 | foto: Český florbal

Hned pětice jmen bojuje o prestižní ocenění v anketě Florbalistka sezony. Vedle kapitánky bronzové ženské reprezentace z minulého šampionátu se o trofej uchází také její čtyři kolegyně z národního týmu. Vítězku poznáme 14. června během během vyhlášení Cen Českého florbalu.


Anna Brucháčková
  • Bulldogs Brno

Brněnské torpédo jménem Anna Brucháčková opět figuruje ve všech čtyřech finálních nominacích ženských anket. Po účasti v top trojici kategorie Juniorka sezony, MVP žen a Hvězda sezony žen přidává tato mladá florbalová naděje také účast v top pětici hráček bojujících o titul Florbalistka sezony. V rámci své velmi povedené sezony 2023/24 se s klubem Bulldogs Brno probojovala do čtvrtfinále ČEZ Extraligy a následně vybojovala dvě světové medaile z bronzu. Po triumfu v ženské reprezentaci stála také u zrodu zisku třetího místa pro tu juniorskou.

Anna Brucháčková (vlevo) a Magdaléna Plášková slaví úvodní český gól v bronzovém duelu na MS 2023 | foto: Martin Flousek/Český florbal

Vanessa Rebecca Keprtová
  • KAIS Mora (Švéd.)

Majitelka třetího místa této ankety z minulé sezony nechybí ve finální nominaci ani letos a znovu tak útočí na skvělé umístění. Do horních řad jí vyhoupla velmi povedená sezona, v níž se sice musela potýkat se zraněním kotníku, i tak ale zvládla svůj nový švédský klub KAIS Mora udržet ve švédské superlize a stala se třetí nejproduktivnější českou florbalistkou v této elitní soutěži. Její dva góly v zápase o třetí místo ženského šampionátu 2023 zařídily Česku medaili po dlouhých dvanácti letech čekání a právě Keprtová se pod ní podepsala rozhodující brankou.

Vanessa Rebecca Keprtová v semifinále s Finskem | foto: Martin Flousek

Eliška Krupnová
  • Pixbo Wallenstam (Švéd.)

Aktuálně nejlepší česká florbalistka ve službách švédských lišek znovu nechybí na finální nominační listině ankety Florbalistka sezony. Krupnová bojuje již o osmou trofej v této kategorii ve své kariéře a po úspěších z této sezony je jí velice blízko. Kromě další stříbrné medaile ze švédské nejvyšší soutěže, ve které její Pixbo ve superfinále nestačilo na Thorengruppen, se stala sedmou nejproduktivnější hráčkou celé tamní superligy a český národní tým dovedla jakožto kapitánka k bronzové medaili. Její výkon pomohl ženské reprezentaci k teprve druhé medaili v historii a k přerušení dvanácti let dlouhého půstu bez světového kovu.

Kapitánka Eliška Krupnová s pohárem za třetí místo | foto: Martin Flousek/Český florbal

Michaela Kubečková
  • 1.SC TEMPISH Vítkovice

Kromě místa ve finálové trojici hráček bojujících o titul nejužitečnější florbalistky ČEZ Extraligy se Michaela Kubečková umístila také v top pětici hlasování o nejlepší florbalistku ročníku 2023/24. A bodejť by ne. Vždyť byla jedním z hlavních důvodů, proč Vítkovice znovu dosáhly na titul v ČEZ Extralize, neboť rytířkám pravidelně přispívala svými góly a otevřela také celkové skóre BigBoard Superfinále v O2 areně. Kromě toho nechyběla ani na zářijovém Poháru mistrů a s ženskou reprezentací dokráčela k zisku bronzových medailí.

Michaela Kubečková přispěla k zisku bronzové medaile na MS 2023 | foto: Martin Flousek/Český florbal

Denisa Ratajová
  • Zug United (Švýc.)

Chybět nesmí ani majitelka druhého místa ankety Florbalistka sezony z minulého roku. Ratajová se konečně dočkala a s ženskou reprezentací vybojovala v prosinci minulého roku bronzové medaile ze světového šampionátu. Tomu ale předcházela velmi povedená sezona v dresu švýcarského Zugu, se kterým se Ratajová probojovala až do superfinále a získala v něm po velkém boji stříbrnou medaili za druhé místo v Unihockey Prime League. K tomuto úspěchu přispěla česká florbalistka významným dílem, neboť se umístila na čtvrtém místě nejproduktivnějších florbalistek celé švýcarské ligy. 

Denisa Ratajová po zisku bronzové medaile na MS žen 2023 | foto: Martin Flousek

Další pořadí TOP 10

6. Jiráková Nela (Endre, Švéd.)
7. Christianová Jana (FAT PIPE FLORBAL CHODOV)
8. Husková Barbora (1.SC TEMPISH Vítkovice)
9. Suchá Karolína (Täby, Švéd.)
10. Baldreichová Lucie (FAT PIPE FLORBAL CHODOV)

Ceny Českého florbalu

Vyhlašuje se celkem třináct kategorií, přičemž jedenáct z nich se volí dvoukolovým systémem. O hvězdách sezony mezi muži a ženami rozhodují po skončení sezony sami fanoušci ve speciálním hlasování. Nově přibyla kategorie fair play, do níž mohli posílat své návrhy fanoušci, kteří pak rozhodovali také o jejím pořadí.

V kategoriích florbalista/ka, brankář/ka, junior/ka trenér/ka mužských, trenér/ka ženských týmů a rozhodčí sezony hlasují dvoukolově kapitáni elitních týmů, trenéři reprezentace, elitních i vybraných mládežnických soutěží, florbaloví odborníci, významné osobnosti tuzemského florbalu a sportovní novináři.

O nejužitečnějších hráčích a hráčkách (MVP) Livesport Superligy a ČEZ Extraligy hlasují samotní florbalisté a florbalistky.

Nahrávám

Vyhledávání

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se