Martiník po Turnaji tří zemí: Formát turnaje byl skvělý a rozhodně máme z čeho vybírat

Juniorský výběr pod vedením hlavního trenéra Tomáše Martiníka má za sebou přípravný turnaj v Hradci Králové. Jak jej zpětně hodnotí sám lodivod národního týmu a co říká na nové tváře?


Tomáši, máte za sebou poslední turnajový zápas, který ale nakonec nedopadl ve váš prospěch. Jak jej hodnotíte?
Kdo to viděl, tak ví, že jsme nezvládli první třetinu. Soupeře jsme v ní nechali odskočit, ale všechny jeho góly byly po našich fatálních chybách a takhle hrát prostě nemůžeme. Od druhé třetiny jsme to už zase byli my, tlačili jsme a při powerplay nám míček poskakoval těsně před brankovou čárou, ale tentokrát se to nepodařilo. Na tom výkonu v druhé půlce zápasu už se ale dá stavět a panuje s ním spokojenost.

A co vůbec říkáte na celý Turnaj tří zemí?
Za tuhle akci jsem moc rád. Poměřit síly se Švýcarkami a Finkami je vždy skvělé, navíc jsme měli zařízený formát odvet, takže jsme hráli s každým dvakrát. Poslední zápas už sice byl trochu náročný a některé holky byly unavené, ale celkově to bylo super. Takovou skvělou atmosféru už holky asi nikdy nezažijí, takže se s tím aspoň naučily pracovat. Měli jsme tady nějaké herní cíle a v každém zápase se nám něco povedlo. Prostor dostaly všechny hráčky, takže se mohly ukázat a myslím si, že to všechny do puntíku splnily.

A jak hodnotíte právě hráčky, které se v juniorské reprezentaci představily poprvé?
Dali jsme prostor širšímu kádru, který se minulý rok nedostal do Švédska. Myslím si, že všechny ukázaly, že na to mají a že tady nebyl nikdo, komu by se to nepovedlo. Nyní to všechno postupně zanalyzujeme, sestava se bude zužovat a uvidí se. Ale z čeho vybírat určitě je.

Formát turnaje se hodně blížil tomu, který se hraje na mistrovství světa. Jak se podle vás holky popasovaly s tímhle?
Říkal jsem jim to na poradě. Hráli jsme čtvrtý zápas ve čtyřech dnech a bylo to přesně to utkání, které na mistrovství světa mnohdy rozhoduje. Tam se nehraje na únavu, musíte se s ní popasovat a na holkách bylo vidět, že na tomhle ještě potřebují zapracovat. Na druhou stranu jsme ale zase všem ukázali, jak vyrovnaným soupeřem jsme a že se s námi musí počítat.

Nahrávám

Vyhledávání

Právě se hraje

Právě se hraje

Dnes odehráno

Moje týmy

Následuje

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se