Bohemians ve finále rozstříleli Spartu a získávají první klubovou trofej!

Bohemians vybojovali historicky první tirumf v poháru | foto: Martin Flousek/Český florbal

Finále poháru mužů nabídlo velkolepý pražský souboj mezi celky Bohemians a Sparty. Souboj o zlato si deseti brankami podmanili florbalisté Bohemians a získávají tak historicky první klubovou trofej.


FbŠ Bohemians - ACEMA Sparta Praha 10:4 (4:1, 3:0, 3:3)

Mužské finále Poháru Českého florbalu začalo velice aktivně a první dvě branky byly k vidění již mezi šestou a sedmou minutou. Jako první se prosadil kapitán Bohemians Filip Forman, o pouhých 59 vteřin později ale srovnával Marek Zouzal. Rozhodující moment první periody pak přišel v čase 13:31, kdy se klokani vydali do útoku a po krásně narýsované přihrávce přes osu se dočkali gólu na 2:1. A nemuseli se na něj ani moc nadřít - jeden ze sparťanských obránců si totiž letící míček sám skopnul do branky. Přes morální výhodu tak Bohemians pokračovali v tlaku a pouhých 22 vteřin před koncem první třetiny zvyšovali po neskutečné dělovce Jana Maliče již na 4:1.

A tato psychická pohoda jim vydržela až do konce utkání, neboť se postupnými kroky dostali až do vedení 9:2 a naprosto tak finále dominovali. Stavebním kamenem pro triumf klokanů byl jednoduše řešeno celý kádr. Za šedesát minut hry se totiž prosadilo devět rozdílných hráčů a skoro každou branku tak měl na starosti jiný florbalista. Jediným dvougólovým střelcem se stal Jakub Buršík, který vsítil desátý a tím také poslední gól tohoto finále a svým dílem k výhře přispěl také brankář Bohemians Tomáš Hyršl, který za svá záda pustil pouze čtyři míčky.

Branky: 6. Forman, 14. Řehoř, 17. Šebek, 20. Malič, 22. J. Petrák, 34. Zezulka, 40. Kisugite, 52. Buršík, 53. K. Petrák, 59. Buršík - 7. Zouzal, 44. Curney, 56. Krbec, 58. Curney. Rozhodčí: Lukáš Čížek - Lukáš Laštovička. Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. Diváci: 879. Zásahy brankářů: Tomáš Hyršl 10 - Martin Beneš 11. | MATCH CENTER

Nahrávám

Vyhledávání

Právě se hraje

Právě se hraje

Dnes odehráno

Moje týmy

Následuje

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se