FBC Ostrava porazila v důležitém zápase Liberec! Zářil Chatrný. Bolka rozdrtila Vary

Hvězda utkání FBC s Libercem Daniel Chatrný | foto: FBC ČPP OSTRAVA

Čtvrteční večer patřil čtyřem zápasům Livesport Superligy, v nichž FBC Ostrava doma porazila Liberec a Boleslav rozsnesla nováčka z Karlových Varů. Pražské derby mezi Tatranem a Black Angels vyhrál lídr tabulky a vyrovnaný duel nakonec ovládly Vítkovice.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava - FBC Liberec 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)

Důležitý duel směrem k play-off byl dle očekávání velice vyrovnaný a rozhodovaly v něm maličkosti. Jako první se do vedení dostali domácí z FBC, za které se v čase 09:37 prosadil Daniel Chatrný. Na odpověď se ale v ČPP Aréně nečekalo vůbec dlouho, neboť srovnání Liberce přišlo pouze o 40 vteřin později. Tři body si ale nakonec odnesli přece jen žlutomodří, za které rozhodl stejný hráč, jenž otevřel skóre. Daniel Chatrný vsítil ještě třetí branku domácích a byl tak vyhlášen hvězdou utkání.

Branky: 10. Chatrný, 16. Kuczera, 25. Chatrný, 56. Barabáš, 59. Herblich - 11. Wiener, 38. Mádlo. Rozhodčí: Martin Both - Vladimír Černín. Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. Diváci: 360. Zásahy brankářů: Jan Binder 12 - Daniel Műck 18. | MATCH CENTER

Předvýběr.CZ Florbal MB - FB Hurrican Karlovy Vary 16:4 (7:0, 4:1, 5:3)

Domácí do zápasu s nováčkem superligy vletěli ve velkém stylu a skórovali čtyřikrát během pouhých tří minut! Dalo se tak říci, že duel byl rozhodnutý už v 6. minutě první třetiny, Mladoboleslavští ale dál pokračovali v krasojízdě a výsledek zápasu poslali až do dvouciferného čísla. Hned čtyřmi brankami se prezentoval domácí kapitán Jan Natov, Michal Sládek s Patrikem Suchánkem pak do karlovarské sítě přidali po dvou dalších kusech. Za Karlovy Vary vsítil dva góly Jiří Lebeda.

Branky: 3. Beneš, 5. Sládek, 6. Bína, 6. Natov, 9. Suchánek, 13. Sládek, 15. Natov, 21. Natov, 37. Suchánek, 39. Beneš, 40. Natov, 43. Zoufalý, 56. Gruber, 58. Gruber, 59. Seibert, 60. Chroust - 33. Navrátil, 56. Velc, 56. Lebeda, 60. Lebeda. Rozhodčí: Jiří Kropáček - Tomáš Novák. Vyloučení: 2:2. Využití: 2:0. Diváci: 135. Zásahy brankářů: Tomáš Týc 17 - Jan Eckhardt 14, Daniel Váradi 7.| MATCH CENTER

Tatran Střešovice - BLACK ANGELS 12:4 (3:0, 2:2, 7:2)

Black Angels v pražském derby zaspali první třetinu a na lídra z Tatranu tak nestačili. Druhá perioda přitom byla vyrovnaná a na každé straně v ní padly dva góly. Ve třetí dvacetiminutovce se ale domácí dostali již do sedmibrankového vedení a bylo po zápase. Ani duel s číslem dvacet jedna se tedy nedočkal jiného vítěze než toho střešovického a nadvláda kádru pod vedením Milana Fridricha nadále pokračuje.

Branky: 4. Havlas, 11. Kreysa, 16. Hanák, 28. Šimek, 34. Meliš, 41. Hanák, 44. Beneš, 47. Hanák, 52. Šimek, 59. Hanák, 60. Kún, 60. Kreysa - 24. Burian, 29. Burian, 56. Burian, 59. Hromada. Rozhodčí: Filip Drápal - Jakub Pospíšil. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:1. Diváci: 143. Zásahy brankářů: Tomáš Jurco 25 - Ondřej Matiášek 10, Daniel Körber 22. | MATCH CENTER

FBC 4CLEAN Česká Lípa - 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:6 (2:3, 1:0, 0:3)

Vítkovice v České Lípě vybojovaly last-minute vítězství, ještě ve 41. minutě to totiž bylo nerozhodně 3:3. Ve třetí periodě ale rytíři potvrdili roli favorita třemi brankami v řadě a z výjezdu tak do Ostravy vezou tři body. Hlavními hvězdami zápasu byli dva ostravští Adamové, neboť svému týmu zařídili hned čtyři branky ze šesti. Adam Zubek si připsal hattrick a jeho kolega Adam Delong pak jednu branku.

Branky: 5. Kouba, 18. Tichý, 30. Peška - 5. Zubek, 10. Zubek, 15. Delong, 42. Zubek, 60. M. Gattnar, 60. Matejčík. Rozhodčí: Tomáš Kostinek - Martin Reichelt. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváci: 210. Zásahy brankářů: Marek Netopilík 19 - Lukáš Souček 10. | MATCH CENTER