Tatran přidal výhru s číslem dvanáct, Chodov přetlačil Liberec. Ondrušek zapsal čtyři góly v řadě

Hráči Tatranu a Otrokovic ve vzájemném souboji | foto: PSG PANTHERS OTROKOVICE

Páteční večer se v Livesport Superlize odehrály další čtyři zápasy, v rámci kterých Otrokovice na své půdě padly proti Tatranu o osm branek a Chodov těsně porazil Liberec.

PSG PANTHERS OTROKOVICE - Tatran Střešovice 1:9 (0:1, 1:4, 0:4)

První periodu proti lídrovi soutěže zvládli Otrokovičtí velmi dobře a poprvé inkasovali až v pozdní 19. minutě. Po přestávce mezi první a druhou třetinou se jim ale jejich gameplan trochu rozsypal a během deseti minut museli ze své sítě lovit hned čtyři míčky. Pátý gól Střešovic a tím i svůj hattrick v tomto zápase vsítil v rovném čase 30:00 Tomáš Hanák. V závěrečném dějství už Tatran pouze navyšoval svůj vypracovaný náskok a brankami Marka Beneše, Daniela Péce a Jonáše Kreysy skóre završil na konečných 9:1.

Branky: 33. Grlický - 19. Hanák, 21. Hanák, 25. Meliš, 27. Havlas, 31. Hanák, 44. Beneš, 45. Péc, 53. Beneš, 59. Kreysa. Rozhodčí: Petr Števček - Radek Števček. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. Diváci: 126. Zásahy brankářů: Adam Kohút -9 - Tomáš Jurco -1. | MATCH CENTER

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - FBC Liberec 7:5 (3:1, 1:4, 3:0)

Chodov si v utkání s Libercem připsal velmi těsnou výhru, ke které nakročil už v první třetině dvěma trefami Toma Ondruška. A i když to po celou dobu utkání byli právě florbalisté z hlavního města, kdo vedl a diktoval tak tempo hry, Liberec se stále držel na dostřel a zápas tak byl velmi vyrovnaný. Rozhodující branku viděli diváci na Jižním Městě až ve 46. minutě, kdy na 6:5 pro Chodov zvyšoval Antonín Votava. Hosté už pak na tuto trefu nezvládli odpovědět a z Prahy tak odjíždí bez bodu. K triumfu domácího kádru výrazně přispěl již jednou zmiňovaný Tom Ondrušek, který skóroval hned čtyřikrát.

Branky: 5. Ondrušek, 7. Ondrušek, 19. Ondrušek, 32. Ondrušek, 42. Netrefa, 46. Votava, 60. Vávra - 9. Mádlo, 24. Ferdan, 27. Kárník, 37. Ferdan, 38. Pařízek. Rozhodčí: Martin Both - Vladimír Černín. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:1. Diváci: 125. Zásahy brankářů: Karel Hodík -5 - Daniel Műck -7. | MATCH CENTER

TJ Sokol Královské Vinohrady - 1. SC TEMPISH Vítkovice 6:10 (1:3, 2:3, 3:4)

Do poloviny utkání domácí s aktuálně třetím kádrem superligy drželi krok a prohrávali pouze o branku, pak se ale Vítkovice dostaly do vedení 7:3 a o vítězi tak bylo jasno. Pražské SKV ještě statečně korigovalo výsledné skóre brankami Ondřeje Plíhala, Vojtěcha Mácy a Štěpána Švejdy, na body v tomto utkání však nedosáhlo a rytíři se ziskem tří bodů posouvají na druhou příčku tabulky. Naopak Sokoli zůstávají na místě jedenáctém.

Branky: 11. Kužel, 21. Plíhal, 24. Kužel, 44. Plíhal, 53. Máca, 59. Švejda - 8. Hatala, 13. R. Gattnar, 16. Sidunov, 23. M. Gattnar, 24. Palčinský, 32. Matejčík, 43. M. Gattnar, 46. Šindler, 55. R. Gattnar, 58. Matejčík. Rozhodčí: Jiří Šedivý - Radek Štengl. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváci: 65. Zásahy brankářů: Roberts Blumbergs 24 - Denis Jasiok 14. | MATCH CENTER

FB Hurrican Karlovy Vary - ACEMA Sparta Praha 3:11 (1:1, 0:5, 2:5)

První perioda zápasu mezi Spartou a Karlovými Vary byla vyrovnaná, ta druhá ale patřila výhradně florbalistům z Prahy. Pěti brankami se Sparta dostala do pohodlného vedení 6:1 a to už pouze korigovala na výsledných 11:3. Dva góly si v tomto utkání připsali Jiří Curney a Radim Křenek, jejich parťák z brány Martin Beneš zase předvedl 83% úspěšnost zákroků a stal se tak hvězdou zápasu.

Branky: 11. Nicklas, 42. Velc, 50. Klápa - 19. Curney, 23. Zouzal, 27. Košir, 33. Sedláček, 38. Juha, 40. Křenek, 44. Curney, 45. Fišer, 48. Křenek, 53. Čermák, 60. Košir. Rozhodčí: Jiří Kropáček - Tomáš Novák. Vyloučení: 3:0. Využití: 0:2. Diváci: 258. Zásahy brankářů: Jan Eckhardt 10 - Martin Beneš 15. | MATCH CENTER