Poslední test před MS. Reprezentantky letí do Finska. Česká zbraň? Vyrovnaný kádr!

České reprezentantky na domácím turnaji EFT v Ústí | foto: Martin Flousek/Český florbal

České reprezentantky čeká poslední herní akce před odletem na mistrovství světa. Ve finském Turku absolvují turnaj Euro Floorball Tour. Trenérský štáb prezentoval nominaci hráček, která doznala jen kosmetických úprav.


V sestavě došlo k jediné změně. Do týmu se vrací stabilní členka ženského výběru Vanessa Rebecca Keprtová, která domácí turnaj vynechala kvůli rekonvalescenci po vážnějším zranění kotníku. V kádru tak oproti EFT v Ústí nad Labem nahradí Markétu Lenfeldovou. 

Reprezentantky čeká ve Finsku kromě zápasové konfrontace s Finkami, Švýcarkami a Švédkami také trojice tréninků. "Cíle jsou podobné jako pro domácí EFT. Chceme pracovat dál na vyladění týmu, fixovat vazby a varianty, které pro nás mohou být důležité směrem k mistrovství světa, a pracovat na speciálních formacích. Budeme také chtít stabilizovat, v čem jsme se zlepšili," popisuje trenér Lukáš Procházka, který zároveň jedním dechem dodává, že nebude chtít krátce před startem mistrovství světa odkrýt všechny karty.

Češky absolvovaly na začátku září domácí turnaj Euro Floorball Tour, na němž nakonec skončily i díky historickému skalpu Švédek druhé. Trenérský štáb však vidí výkony realisticky. "Pořád máme rezervy v práci na míčku a hře na útočné polovině. Na druhou stranu vnímám, že tým se zlepšuje velmi rychle, holky udělaly na posledních akcích velký posun. Ve hře na balonku se potřebujeme ještě zlepšit, abychom se znovu přiblížili té nejužší špičce," ví Procházka.

K úspěchu v Ústí nad Labem pomohli reprezentantkám i skvělí fanoušci. Nyní je čeká štace ve finském Turku. "Diváci pro nás byli velký hnací motor. Teď si jej budeme muset nastavit sami, což věřím, že zvládneme. Jinak ale rozdíly nevnímám. Jedná se o konfrontaci s těmi nejlepšími a další důležitý milník, který nás posune na naší cestě k mistrovství světa," popisuje český kouč. 

Turnaj Euro Floorball Tour bude poslední herní prověrkou před odjezdem na mistrovství světa do Singapuru. Po něm čeká na český tým na konci listopadu kemp v Hostivici a poté už odlet do dějiště šampionátu. "V rámci přípravy na mistrovství světa jsme tam, kde jsme chtěli být. Teď je potřeba využít všechny akce, které máme, na maximum. Udělali jsme velký pokrok, ale potřebujeme vše ještě dotáhnout. Je potřeba zůstat nohama pevně na zemi," velí Procházka.

On sám vnímá, že reprezentantky jsou pár týdnů před startem vrcholu aktuálního cyklu v dobré náladě. "Tým začíná být správně sebevědomý a na druhou stranu i dostatečně pokorný. Hodně jsme pracovali i na týmovém naladění. Holky udělaly nejen velký progres, ale i týmová atmosféra pro nás byla velké téma a každý cítí svou roli. Už dávno není nároďák jen o jedné pětce, ale máme velmi vyrovnaný a kvalitní kádr, což se ukázalo na domácím EFT a je to jedna z našich největších zbraní. Věřím, že budeme připravení. Děláme pro to maximum," říká trenér národního týmu.

Nominace reprezentace žen
  • Euro Floorball Tour (Turku, Fin.)
  • 20. – 22. 10. 2023

Brankářky: Jana Christianová (Florbal Chodov), Monika Šolleová (Tatran Střešovice).

Obránkyně: Vendula Beránková (Piranha Chur, Švýc.), Nela Jiráková (Endre IF, Švéd.), Kristýna Lechnerová (Skorpion Emmental Zollbrück, Švýc.), Michaela Mechlová (SB-Pro, Fin.), Magdaléna Plášková (Florbal Chodov), Šárka Staňková (1. SC Vítkovice), Ivana Šupáková (Zug United, Švýc.).

Útočnice: Anna Brucháčková (Bulldogs Brno), Eliška Chudá (Florbal Chodov), Vanessa Rebecca Keprtová (KAIS Mora, Švéd.), Radka Korbelářová, Simona Korbelářová, Lucie Želízková (vš. Tatran Střešovice), Eliška Krupnová (Pixbo Wallenstam, Švéd.), Michaela Kubečková, Vendula Maroszová (obě 1. SC Vítkovice), Denisa Ratajová, Martina Řepková (obě Zug United, Švýc.), Karolína Suchá (Täby FC, Švéd.), Eliška Trojánková (Piranha Chur, Švýc.).

Nahrávám

Vyhledávání

Právě se hraje

Právě se hraje

Dnes odehráno

Moje týmy

Následuje

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se