Pražské derby před kamerami ČT sport! Zmátoří se Sparta, nebo klokani?

Matúš Gajdoš v držení míčku před dotírajícím Danielem Fišerem | foto: Vladimír Hodač

Na třaskavou bitvu dojde v rámci pondělní dohrávky 5. kola Livesport Superligy. V souboji dvou týmů, kterým nevyšel bodově start do sezony, přivítá Sparta v pražském derby Bohemians. Úvodní buly duelu padne v UNYP ARENĚ před kamerami ČT sport v 19:30.


Herní projev není zlý, trápíme se v koncovce, ví Zouzal

S cílem zapsat první domácí vítězství v sezoně rozhodně půjdou do pondělního duelu sparťané. Tým trenéra Marka Vojty totiž na domácím povrchu nejprve nestačil na Chodov, následně poté padl i s Vítkovicemi. Teď však před Spartou stojí další těžká výzva v podobě jejich rivalů z Bohemians.

"Očekávám, že se zápas jistě bude hrát ve vysokém tempu. Bohemka je do ofenzivy velice nebezpečná a myslím, že v tomto duchu vstoupí i do utkání. Pravděpodobně bude k vidění velké množství protiútoků, z toho důvodu je dost možné, že padne hodně branek. Zároveň se dá počítat s tím, že zápas bude plný osobních soubojů a ani jeden tým nedá tomu druhému nic zadarmo," přibližuje sparťanský univerzál Marek Zouzal, který prozrazuje, že sledoval Bohemians při jejich tažení Pohárem mistrů. "Viděl jsem první zápas, který dovedla do vítězného konce a musím říct, že se mi jejich hra velice líbila. Potvrdili svou největší zbraň v podobě rychlé hry s balonkem a velké nebezpečnosti v útoku. My se musíme připravit a být v obraně velice důslední, abychom tyto akce eliminovali. Zároveň klíčem k úspěchu bude naše síla na balonku a kontrolování tempa hry. Myslím, že zápas nabídne pěknou podívanou a určitě se bude divákům líbit," říká. 

Sparťané prošli v létě velkými změnami, kromě nového loga a identity došlo i k několika pohybům v kádru. Do týmu pražského S přibylo známé jméno v podobě Martina Pražana či nadějní mladíci Jan Peška s Jakubem Bohuslávkem. "Je fakt, že nových tváří v našem týmu je poměrně dost a zatím se tvoří nové vazby, což nejspíše bude ještě nějakou dobu trvat. V určitých momentech si myslím, že sehranost daných lajn roli jistě hraje, nicméně mám pocit, že to v našem případě není ten největší problém. Nás v tuto chvíli asi nejvíce trápí neproměňování vyložených šancí, které si dokážeme vytvářet celkem pravidelně a ve velkém množství," odpovídá sparťanský univerzál.

Přerod kádru může jít ruku v ruce s ne úplně povedeným startem do sezony. Po čtyřech kolech totiž mají svěřenci Marka Vojty na svém kontě pouze čtyři body, radovali se z výhry pouze proti Pardubicím. Naposledy ve čtvrtek doháněli vysokou ztrátu v Ostravě, odkud si odvezli alespoň jeden bod za porážku po prodloužení. " Z prvních kol jsme zatím moc bodů, bohužel, neposbírali. Určitě jsme počítali s větším bodovým ziskem, tím pádem musíme vstup do nové sezony hodnotit negativně. Nicméně bych si dovolil tvrdit, že náš herní projev není vůbec zlý a zatím nás nejvíce trápí zmíněná střelecká produktivita. Pevně věřím, že v následujících kolech se tento aspekt zlepší a začneme sbírat body a stoupat tabulkou výš. Sezona bude ještě dlouhá a my věříme, že naše výkonnost bude lepší," popisuje Zouzal. 

Bude to tradiční derby. Musíme využívat šance, přemítá Petrák

V dobrém rozpoložení nejsou ani klokani. Bohemians začali sezonu skvěle – výhrou nad střešovickým Tatranem. Poté přišel na řadu Pohár mistrů, ve kterém byli svěřenci Michala Jedličky blízko k postupu mezi elitní čtveřici, což bohužel nakonec nevyšlo. Zklamání z těsného nepostupu a náročný program si zřejmě vybral svou daň. Bohemians po vítězství s Karlovými Vary totiž poté dvakrát odcházeli ze zápasu jako poraženi. Nejprve padli po nájezdech z nováčkem z BUTCHIS, ve čtvrtek poté inkasovali vysokou porážku 4:10 od Black Angels.

Tyto výsledky jednoznačně značí, že klokani nejsou v pohodě. Právě duel se Spartou by však mohl být pomyslným nakopávačem. "Nějaká únava v zápasech hrát roli mohla, ale nemyslím si, že to byl hlavní důvod neúspěchu. Chyběla nám hlavně osobní zodpovědnost všech hráčů, jelikož naše hra je postavena na fungování celé pětky," vysvětluje své dojmy z nepovedených výsledků Jaroslav Petrák. 

Duely Sparty s Bohemians jsou v posledních sezonách jednoznačným tahákem nejvyšší soutěže, pražské derby láká a diváci se při vzájemných soubojích rozhodně nenudí. Výsledkově se více daří sparťanům, kteří zvítězili šestkrát z posledních deseti klání. "Myslím, že to bude vypjaté utkání, kde se bude bojovat o každý centimetr na hřišti a nikdo nenechá nikomu nic zadarmo. Zkrátka tradiční derby mezi námi a Spartou Budeme muset využít šance, které si vytvoříme, ale především si ty šance nejdřív vytvořit. Jako největší sílu Sparty vnímám soudržnost především v obraně a agresivní přístup k soubojům," zakončuje na závěr Petrák. 

Kdo ovládne pražské derby a zapíše si do tabulky důležité vítězství? To se dozvíme v pondělí večer! Studio ČT aport začíná už v 19.20.

TV utkání 5. kola Livesport Superligy

19.30 | ACEMA Sparta Praha – FbŠ Bohemians | ČT sport | MATCH CENTER

Nahrávám

Vyhledávání

Právě se hraje

Právě se hraje

Dnes odehráno

Moje týmy

Následuje

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se