Vítkovice zůstávají neporaženy, rozhodla Kubečková. Jičín proti Panthers přidal tři hattricky

Hráčky Vítkovic po gólu do sítě Tatranu | foto: 1.SC TEMPISH Vítkovice

Neděle se v Extralize žen nesla ve znamení atraktivního souboje mezi Vítkovicemi a Tatranem, který svým průběhem diváky jistě nezklamal. Lídr tabulky i přes tlak Tatranu udržel svou neporazitelnost a Střešovice tak zůstávají na čtvrtém místě. Jičín si pak poradil s kádrem Panthers Praha.

1. SC TEMPISH Vítkovice - PSN Tatran Střešovice 6:1 (2:0, 0:1, 4:0)

Do šlágru kola vstoupily lépe hráčky Vítkovic, které se povedenými kombinacemi dostaly do vedení 2:0 již v první třetině. Prostřední dějství pak nabídlo velmi pikantní podívanou plnou mnoha velkých šancí na obou stranách hřiště. V čase 23:12 snížila na kontaktní rozdíl střešovická kapitánka Nikola Hermannová a pouze o tři minuty později mohlo být vyrovnáno, neboť Střešovice měly k dispozici trestné střílení. V tom však jeho exekutorka Michaela Mechlová selhala a nadobro tak uzavřela gólový účet Tatranu v tomto zápase. Ve třetí části si totiž domácí pojistily svou výhru hned čtveřicí branek a do své sítě už žádnou nepustily. O vítězství Vítkovic významně rozhodla tříbranková Michaela Kubečková a také brankářka Nikola Příleská, která proti nebezpečným střelám Tatranu předvedla velmi dobrý výkon a 96% úspěšnost.

Branky: 11. Seevaldová, 15. Kubečková, 46. Husková, 53. Kubečková, 58. Kubečková, 59. Husková - 24. Hermannová. Rozhodčí: Jakub Krátký - Pavel Vojkůvka. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Diváci: 92. Zásahy brankářek: Nikola Příleská 24 - Monika Šolleová 23. | MATCH CENTER

Panthers Praha - Finance Novák FBK Jičín 3:14 (1:5, 1:4, 1:5)

Pražské Panthers nepřidaly svou druhou výhru v sezoně ani v zápase s číslem třináct, ve kterém padly s Jičínem vysoko 3:14. Skórovat se sice kádru z hlavního města podařilo v každé třetině, byla to vždy ale pouze jediná rána, která zapadla do jičínské branky a hosté si tak odvážejí všechny tři body. Jičínské hráčky si navíc výrazně polepšily také v individuálních statistikách, neboť hned tři z nich v tomto utkání zkompletovaly hattrick - jednalo se o Michaelu Kacelovou, Kristýnu Bachmaierovou a kapitánku Gabrielu Žůrkovou.

Branky: 17. Schmiedová, 36. Gocová, 48. Gocová - 6. Kacelová, 10. Preisslerová, 10.  Svobodová, 11. Žůrková, 19. Bachmaierová, 25. Žůrková, 28. Kacelová, 36. Bachmaierová, 38. Bachmaierová, 47. Žůrková, 50. Kacelová, 50. Kuchařová, 56. Bachmaierová, 57. Kuchařová. Rozhodčí: Lucie Hejnová - Tomáš Kostinek. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:1. Zásahy brankářek: Tea Mažáryová -14 - Alena Vokatá ?. | MATCH CENTER