Přestřelku SKV s Panthers na závěr 3. kola ovládly Vinohrady

Ilustrační foto SKV

Pondělním večerem bylo uzavřeno třetí kolo Poháru Českého florbalu, ve kterém se utkaly prvoligové Vinohrady a superligové Panthers. Postup do čtvrtfinále si nakonec zajistil domácí tým.

Hned v první minutě úvodní třetiny skórovala hostující Petra Budská. Domácí florbalistky však nezahálely a i díky využité přesilové hře se jim povedlo držet po první periodě vyrovnaný výsledek. Panthers sice získaly ve druhém dějství na své florbalky dvougólový náskok, ale ani vedení 5:3 jim nakonec nestačilo.

Vinohrady v posledním dějství dokázaly předvést fantastický obrat. Řádila především Angelika Bližňáková, která si připsala čtyři góly, včetně toho rozhodujícího, jímž dovršila hattrick, a pojistky do prázdné branky. V dalším kole čeká na hráčky SKV Tatran.

Výsledky Poháru Českého florbalu
TJ Sokol Královské Vinohrady - Panthers Praha 7:5 (2:2, 1:3, 4:0)

Branky: 3. Trnková, 13. Bližňáková, 23. Škvorová, 33. Bližňáková, 34. Reischlová, 37. Bližňáková, 44. Bližňáková - 1. Budská, 5. Retová, 16. Schmiedová, 17. Retová, 25. Maurerová. Rozhodčí: Zolotar - Novák. Vyloučení: 2:2. Využití: 2:0. Diváků: 60. Zásahy brankářek:  Kreisingerová 25 - Macounová 23