Nesnadný závěr ustál Liberec, klokanky otáčely v Brně

Liberecké florbalistky při těsném utkání ČEZ Extraligy se Židenicemi | foto: FBC Liberec

Záživné zápletky nabídly sobotní zápasy, které se konaly v rámci 20. kola ženské ČEZ Extraligy. Bitvu kolem středu tabulky zvládly i přes komplikace Bohemians, těsnou bitvu ustály liberecké Crazy girls a s kariérou se rozloučila vítězně ostravská Michaela Mlejnková. Co to znamená pro soutěž, jejíž základní část míří do finiše?


FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – TJ Znojmo LAUFEN CZ 9:2 (4:1, 2:0, 3:1)

Bez viditelnějších komplikací se zrodila výhra Ostravy nad soupeřkami ze dna extraligové tabulky. FBC zaznamenalo proti Znojmu devět gólů, přičemž hostům dovolilo pouhé dvě trefy. Ostravanky navíc na obě branky Jihomoravanek vždy rychle zareagovaly a nenechaly si vývoj zápasu utéct.

Za ostravské florbalistky úřadovala Michaela Mlejnková, jež se dvěma góly a asistencí rozloučila s hráčskou kariérou. Podrobnosti jsme přinesli již dříve ve zprávě ZDE. Na bilanci 1+2 potom shodně dosáhly Denisa Kotzurová i Pavlína Bačová. Výhra posunula FBC na průběžnou druhou příčku tabulky, nicméně Chodov, který teď je o bod pozadu, má stále utkání k dobru.

Branky: 4. Pudišová, 10. Kotzurová, 15. Mlejnková, 19. Včelná, 24. Rybičková, 25. Bačová, 47. Hudáková, 57. Středulová, 58. Mlejnková - 19. Bartušková, 43. Bartušková. Rozhodčí: Reczai – Sidenberg. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. Diváků: 85. Zásahy brankářek: Prátová 16 – Šplíchalová 36. MATCH CENTER | OHLASY


Crazy girls FBC Liberec – K1 Florbal Židenice 5:4 (2:1, 1:1, 2:2)

Velmi důležité body si připsal Liberec, jenž přerušil sérii čtyř porážek proti Židenicím. Severočešky vlétly do měření sil parádně a po necelých pěti minutách vedly 2:0, ale ani to jim nezaručilo klid do dalších pasáží duelu. Hostující hráčky následně využily přesilovku a zůstávaly na dosah remíze.

Crazy girls později odskočily na 3:1, 4:2 i 5:3, Židenice se ovšem vždy vrátily na kontakt a ještě v poslední minuty jim nechybělo mnoho, aby si vynutily prodloužení. Finální tlak však selhal a brněnské družstvo prohrálo posedmé za sebou. Zato Liberec si upevnil aspoň prozatím čtyřbodový náskok na osmé příčce, o níž se ještě povedou tuhé boje.

Branky: 3. Klubalová, 6. Nováková, 35. Kvapilová, 43. Rondošová, 48. Klubalová – 12. Hrazdírová, 37. Žampachová, 46. Klvačová, 59. Králová. Rozhodčí: Patera – Staňková. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:2. Diváků: 91. Zásahy brankářek: Fryčová 17 – Večeřová 18. MATCH CENTER | TRENÉR DOMÁCÍ | HRÁČKA DOMÁCÍ | TRENÉR HOSTÉ | HRÁČKA HOSTÉ


Bulldogs Brno – FbŠ Bohemians 5:8 (2:3, 1:2, 2:3)

Přestože Bohemians šly do bitvy s Bulldogs z papírově horšího umístění, dopadlo utkání podle jejich představ. Je pravdou, že Brňanky daly úvodní gól, kontrolu nad zápasem ale nezískaly. Pražské florbalistky naopak obrátily na 3:1 a rázem mohly diktovat tempo. Buldočky se až posléze vrátily do hry a přetahovaly se o lepší skóre, soupeřky je už však před sebe nepustily a dotáhly střetnutí k úspěchu 8:5.

Sedmá Bohemka tak zvítězila potřetí z uplynulých čtyř pokusů a přiblížila se právě pátým Bulldogs na pětibodový rozdíl. Mezi nimi pak figuruje Tatran, který má dvoubodovou výhodu na FbŠ a ještě nastoupí v neděli doma proti Olomouci.

Branky: 10. Stuchlíková, 20. Machálková, 32. A. Brucháčková, 41. Žáková, 60. Stuchlíková – 14. Faltová, 16. Saffertová, 18. Bartošová, 29. S. Korbelářová, 32. R. Korbelářová, 46. R. Korbelářová, 59. Strnadová, 60. Strnadová. Rozhodčí: Lišková – Zamazalová. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. Diváků: 77. Zásahy brankářek: Krištofová 8, Franková 8 – Svrčková 32. MATCH CENTER | OHLASY

Nahrávám

Vyhledávání

Právě se hraje

Právě se hraje

Dnes odehráno

Moje týmy

Následuje

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se