V Extralize žen berou favorité mečboly, těžkou práci měl Tatran či Ostrava

Florbalistky Tatranu Střešovice ve čtvrtfinále play-off Extraligy žen | foto: FbŠ Bohemians

Druhý nadstavbový víkend Extraligy žen přinesl své úvodní zápasy. Všechny hostující týmy získaly mečbol, čímž navázaly na vydařené výkony z předchozích duelů sérií. Náročnou situaci řešily hráčky Tatranu a Ostravy, které vyhrály pouze těsnými rozdíly. Další krok k záchraně potom udělaly Jičín s Libercem.

Čtvrtfinále play-off
FbŠ Bohemians – PSN Tatran Střešovice 2:4 (0:2, 0:1, 2:1) | Stav série: 0:3

Mečbol si zajistily hráčky Střešovic, které si poradily s Bohemians dvougólovým rozdílem. Hostující družstvo si vydobylo náskok 3:0, přičemž klokanky se ještě vrátily do hry a ve třetí třetině jim chyběla jediná trefa na vyrovnání. Kateřina Seemannová však pojistila tatranské vedení a dovedla svůj tým ke třetí výhře v sérii.

Branky: 45. Veselá, 48. Havlová – 4. S. Korbelářová, 8. S. Korbelářová, 30. Hermannová, 55. Seemannová. Rozhodčí: Jelínek – Kostinek. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Diváků: 79. Zásahy brankářek: Franková 19 – Šolleová 23. MATCH CENTER

FBS Olomouc – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 2:4 (0:1, 1:0, 1:3) | Stav série: 0:3

Olomouc dala pořádně zabrat úřadujícím mistryním, když od nich za čtyřicet minut inkasovala pouze jediný gól. Za FBS se navíc trefila Zuzana Hubáčková, takže před závěrečnou třetinou platil nerozhodný stav. Ten ovšem zrušila Ostrava dvěma přesnými zásahy Pavlíny Bačové. Následně domácí tým ještě snižoval manko, nicméně FBC si skóre pojistilo a získalo mečbol do nedělního duelu.

Branky: 38. Hubáčková, 57. Cholinská – 4. P. Hudáková, 46. Bačová, 50. Bačová, 59. Kotzurová. Rozhodčí: Prosický – Vrablík. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. MATCH CENTER

Bulldogs Brno – 1. SC TEMPISH Vítkovice 2:9 (0:2, 1:2, 1:5) | Stav série: 0:3

Zatímco o předchozím víkendu to Vítkovicím doma střílelo enormním tempem, v Brně to tak lehce nešlo. Bulldogs sice na soupeřky ztrácely, rozdíl však nebyl tolik markantní a stále se dalo s výsledkem hýbat. Mezi střelkyně se však zapsala pouze Tereza Pešková ve druhé části a Vítkovice držely slibný stav.

Další buldočí korekce přišla až v závěrečné fázi, kdy Jihomoravanky snižovaly na 2:6. Zbytek utkání ovšem hostující celek zvládl a přiblížil se semifinále play-off. Třemi góly zazářila vítkovická Sára Seevaldová.

Branky: 22. Pešková, 53. E. Brucháčková – 10. Husková, 13. Seevaldová, 33. Buczeková, 37. Maroszová, 42. Maroszová, 52. Willmannová, 57. Seevaldová, 58. Krzywaková, 60. Seevaldová. Rozhodčí: Lišková – Zamazalová. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Diváků: 96. Zásahy brankářek: Marková 34 – Příleská 18. MATCH CENTER

FAT PIPE Tigers Start98 – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 3:7 (0:6, 2:1, 1:0) | Stav série: 0:3

Klíčový náskok Chodova vznikl již v první třetině, neboť papírový favorit skóroval hned šestkrát. Ve zbývajících čtyřiceti minutách se Start98 snažil rozdíl aspoň trochu stáhnout, na lepší výsledek než 3:7 se ovšem nedostal. Dvě branky dávala za Chodov Ivana Vachovcová, jež tak navázala na svoji bilanci 1+1 z úvodního zápasu čtvrtfinále.

Branky: 25. Šnajberková, 27. Hanzlíková, 58. Hanzlíková – 2. Plášková, 2. Suchanová, 7. Frantíková, 8. Vachovcová, 13. Vachovcová, 20. Janatková, 26. Skalíková. Rozhodčí: Reczai – Sidenberg. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. Diváků: 117; zásahy brankářek: Janglová 22 – Christianová 15. MATCH CENTER

1. kolo play-down
MITEL Florbalová akademie MB – Finance Novák FBK Jičín 2:9 (0:0, 0:5, 2:4) | Stav série: 0:3

Zatímco úvodní část nepřinesla žádný gól, v té prostřední skóre znatelně nabobtnalo. Jičín měl proti Boleslavi vydařenou zejména druhou půlku dějství, když slavil rovných pět branek. Zároveň však nebylo ze strany hostů ještě hotovo, protože ve třetí třetině přidaly Jičínské další čtyři góly a přesvědčivě zničily své protivnice. Sérii tedy mají rozehranou takovým způsobem, jenž jim umožňuje již v neděli slavit udržení v Extralize žen.

Branky: 53. Lytorová, 56. Kosová – 30. Preisslerová, 31. Bachmaierová, 34. Žůrková, 39. Kleinová, 40. Kacelová, 44. Kacelová, 50. Egrtová, 57. Kacelová, 58. Preisslerová. Rozhodčí: Fišer – Recht. Vyloučení: 0:2. Využití: 0:0. Diváků: 52. Zásahy brankářek: Klementová 16, Šimonová 14 – Vokatá 24. MATCH CENTER

Panthers Praha – Crazy girls FBC Liberec 5:9 (1:2, 1:4, 3:3) | Stav série: 0:3

Potřetí v play-down vítězí také Liberec, který v sérii dostává pod tlak Panthers Praha. Severočeské florbalistky slaví díky povedené prostřední třetině, z níž si odnesly náskok o čtyři góly. Tento rozdíl navíc vydržel až do samého konce a Crazy girls jsou jedinou výhru od udržení v nejvyšší soutěži. Klíčovou postavou v utkání se stala pro Liberec Karolína Nováková, jež se mohla pochlubit statistikou 3+1.

Branky: 10. Pavlicová, 37. Zikmundová, 49. Staňková, 52. Staňková, 54. Faťunová – 2. Opic, 13. Valešová, 25. Žapková, 28. Nováková, 33. Urbanová, 36. Žbánková, 42. Nováková, 52. Nováková, 55. Opic. Rozhodčí: Rousek – Sochůrek. Vyloučení: 3:3, navíc Šindelářová (PAN) osobní trest. Využití: 0:2. Diváků: 26. Zásahy brankářek: Neumanová 19 – Malkusová 14. MATCH CENTER