Favoritky nezaváhaly ani podruhé! Liberec směřuje k záchraně

Čtvrtfinálový souboj Extraligy žen Tatranu s Bohemians | foto: PSN Tatran Střešovice

Další zápasy play-off Extraligy žen přinesly znovu triumfy po základní části lépe postavené celky, Liberec udolal Panthers Praha i v druhém domácím klání play-down.

Čtvrtfinále play-off
PSN Tatran Střešovice – FbŠ Bohemians 7:3 (3:2, 3:0, 1:1) | série 2:0

Bohemka měla lepší úvod než v sobotním duelu, což potvrdila dvěma góly do sítě domácích. Náskok ovšem neuhájila a Tatran ještě v první části obrátil na 3:2. Zhruba v polovině utkání navíc přidal další tři trefy a neohroženě mířil za dalším vítězstvím v sérii. K němu se ještě přiblížil v závěrečné dvacetiminutovce, když odskakoval již na 7:2. Klokanky potom už pouze snížily, zatímco Střešovice braly druhý úspěch v sérii.

Branky: 9. S. Korbelářová, 11. R. Korbelářová, 18. Želízková, 30. Vernerová, 31. Mechlová, 34. Krýslová, 47. Hermannová – 5. Faltová, 7. Havlová, 57. Faltová. Rozhodčí: D. Bezucha – M. Bezucha. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváků: 108. Zásahy brankářek: Šolleová 10 – Franková 21. | MATCH CENTER

1. SC TEMPISH Vítkovice – Bulldogs Brno 13:1 (5:1, 4:0, 4:0) | série 2:0

Ani do druhého čtvrtfinále nevstoupily Brňanky podle představ. Vítkovice už od brzkých chvilek zápasu nastřílely svým soupeřkám více gólů za sebou, čímž dostaly vývoj hry jasně pod kontrolu. Bulldogs si tak vybraly již v sedmé minutě oddechový čas za stavu 0:5. I když pak dokázaly snížit, tak v dalších dvou periodách přidaly rytířky po čtyřech trefách. Pětkrát se trefila hvězda klání Michaela Kubečková.

Branky: 3. Kubečková, 3. Husková, 5. Kubečková, 6. Hyršová, 7. Kubečková, 21. Planková, 24. Willmannová, 33. Husková, 40. Ferenčíková, 45. Ferenčíková, 47. Kubečková, 56. Kubečková, 60. Liberdová – 20. E. Brucháčková. Rozhodčí: Both – Černín. Vyloučení: 0:2. Využití: 2:0. Diváků: 105. Zásahy brankářek: Příleská 11 – Prátová 17. | MATCH CENTER

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – FAT PIPE Tigers Start98 9:2 (3:0, 3:0, 3:2) | série 2:0

Ani v tomto případě nezaváhal favorizovaný celek. Chodov vykročil za vítězstvím už v první třetině, pod dva ze tří zásahů se podepsala nakonec nejlepší hráčka domácích Kristýna Belicová, jež se prosadila i ve druhé části, kdy zvyšovala na 5:0. Postupně se lvice propracovaly k náskoku 9:0. Florbalistky Startu98 v samotném závěru klání korigovaly a zkazily čisté konto Janě Christianové.

Branky: 4. Belicová, 16. Suchanová, 18. Frantíková, 25. Plášková, 25. Belicová, 29. S. Skalíková, 45. Venerová, 51. Janatková, 56. E. Skalíková – 58. Macháčková, 59. Vejvodová. Rozhodčí: Patera – Staňková. Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. Diváků: 128. Zásahy brankářek: Christianová 23 – Černá 25. | MATCH CENTER

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – FBS Olomouc 6:1 (1:0, 1:1, 4:0) | série 2:0

Velmi vyrovnaný průběh mělo v úvodních dvou třetinách klání Ostravy s Olomoucí. Domácí hráčky však byly aktivnější, leč prosadily se jen v poslední minutě úvodní části, kdy otevřela skóre Terezie Gálová. Olomouc pak ve 34. minutě srovnala na 1:1 díky Gabriele Vaculové, leč Ostrava poté zúročila svou převahu. Znovu v poslední minutě udeřila Pavlína Bačová a v poslední periodě pak domácí už v klidu své vedení navýšily.

Branky: 20. Gálová, 40. Bačová, 41. Káčová, 49. P. Hudáková, 54. K. Hudáková, 56. Kotzurová – 34. Vaculová. Rozhodčí: Gavlas – K. Sojka. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:0. Diváků: 77. Zásahy brankářek: Tomšová 6 – Hodulíková 20. | MATCH CENTER

1. kolo play-down
Crazy girls FBC Liberec – Panthers Praha 11:3 (2:0, 2:2, 7:1) | série 1:0

Liberecké florbalisty se postupně dostaly do vedení 3:0, ale pražské hráčky klání zvládly zdramatizovat a v průběhu druhého dějství během několika okamžiků snížily na 2:3. Severočešky pak díky Anetě Foffové znovu odskočily na rozdíl dvou zásahů a i když Pantherky zareagovaly na trefu Marcely Urbanové na 5:2, tak samotný závěr patřil Liberci, který si otevřel na Dobiášce střelnici a korunoval tak cestu za druhým bodem v sérii. Čtyři body (1+3) si připsala Markéta Žbánková.

Branky: 2. Nováková, 13. Šmídková, 24. Vlachová, 37. Foffová, 42. Urbanová, 46. Žbánková, 49. Žapková, 50. Pabiánová, 52. Pabiánová, 56. Novotná, 57. Müllerová – 31. Saffertová, 32. Bočková, 45. Raková. Rozhodčí: Fišer – Recht. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. Diváků: 55. Zásahy brankářek: K. Dlouhá 20 – Neumanová 27. | MATCH CENTER