icon-close
Český florbal

Nezapomeňte stáhnout zdarma aplikaci

Nainstalovat

Chomutov je v ČEZ Extralize! Postup mu vystřelil hattrick Malecké

Chomutovské florbalistky v kolečku po vítězném utkání | foto: Florbal Chomutov

První liga žen zná vítězky a postupující do ČEZ Extraligy. Skvělé drama nabídlo první finálové utkání, ve kterém Chomutov využil domácího prostředí a přetlačil soupeřky díky gólu z poslední minuty. Posílen tímto vítězstvím vyrazil k odvetě do Rtyně, kde zapsal celkem jasný triumf.


Finále 1 | Florbal Chomutov – Orel Rtyně v Podkrkonoší 5:4 (2:1, 1:1, 2:2)

Úvodní finálové klání bylo otevřené do poslední vteřiny. Téměř šest stovek diváků a divaček vidělo úvodní trefu už v šesté minutě, kdy se prosadila Natálie Königová. Do minuty ale přišla odpověď od Jitky Romančákové. Ještě do první pauzy ale udeřila v přesilovce Adriana Hýsková, pro kterou se jednalo o 99. bod v sezoně. V prostředním dějství srovnala z nájezdu Romančáková, ale domácí celek šel znovu do vedení díky Simoně Pilíkové. Ještě předtím Chomutov trefil tyč.

Hned na startu třetí části navíc dostala nabito před prázdnou klec Michaela Voráčková a domácí publikum bylo ve varu. Východočešky se ale nehodlaly vzdát. Lucie Krýslová nejprve sama snížila a následně po její střele srovnala z dorážky Markéta Kosová. Rozhodnutí přišlo v čase 59:16. Domácí tým rychle rozehrál u svého brankoviště a po krásné přímočaré akci se na středu ocitla úplně volná Königová, která nekompromisně propálila Vokatou a přisoudila svému týmu vedení v sérii.

Branky: 6. Königová, 18. Hýsková, 35. Pilíková, 44. Voráčková, 60. Königová – 7. Romančáková, 22. Romančáková, 46. Krýslová, 52. Kosová. Rozhodčí: Svobodová – Ngoc Mai Tran. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Návštěva: 579. Zásahy brankářek: Kotulová 22 – Vokatá 21. | MATCH CENTER

Finále 2 | Orel Rtyně v Podkrkonoší – Florbal Chomutov 3:8 (1:2, 1:4, 1:2)

Východočešky začaly domácí finále lépe a už ve čtvrté minutě bleskově využila přesilovku Jitka Romančáková. V polovině úvodní části srovnala ranou na zadní tyč Petra Malecká a o chvíli později skórovala z dorážky Laura Vytrhlíková. Rozhodující moment přišel pár minut po startu druhé části, kdy během 66 vteřin dvakrát udeřila Malecká, která zaznamenala brzký hattrick a hostující florbalistky vedly 4:1.

Naději pro Rtyni vykřesala Lucie Krýslová, která zůstala osamocená za obranou a s Kotulovou si věděla rady. Prakticky okamžitě ale přišla odpověď od Nely Havlínové a ve 34. minutě zvýšila na 6:2 Vytrhlíková. Náskok Chomutova se ztenčil ve 47. minutě po trefě Krýslové v přesilovce. Východočešky brzy zkusily hru v šesti, ale zabrzdilo je vyloučení, které potrestala druhou trefou v utkání Havlínová a pár minut před koncem dala razítko na postup Chomutova Kateřina Radostová gólem do prázdné. Celek zpod Krušných hor tak poprvé bude hrát v ČEZ Extralize, Rtyni čeká baráž s Židenicemi.

Branky: 4. Romančáková, 29. Krýslová, 47. Krýslová – 11. Malecká, 12. Vytrhlíková, 25. Malecká, 26. Malecká, 29. Havlínová, 34. Vytrhlíková, 53. Havlínová, 58. Radostová. Rozhodčí: Jireček – Čečetka. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:1. Návštěva: 242. Zásahy brankářek: Vokatá 25 – Kotulová 17. | MATCH CENTER

Nahrávám

Vyhledávání

PŘIHLÁSIT SE PŘES FLORBAL iD

Ještě nemáte účet?

Zaregistrujte se

Co je Florbal iD?

shield

VAŠE IDENTITA PRO ČESKÝ FLORBAL

Jednotné přihlašování napříč platformami.

shield

BEZPEČNOST A OCHRANA

Moderní technologie vás chrání před krádeží identity.

shield

VÝHODY PRO HRÁČE I FANOUŠKY

Snadný nákup vstupenek a další výhody.

shield

PERSONALIZOVANÝ ZÁŽÍTEK

Služby přizpůsobené vašim potřebám.