Ztráta mužů na závěr Turnaje čtyř zemí, nestačili na Švýcary

Matyáš Šindler při mezinárodním utkání v dresu české reprezentace | foto: Martin Flousek / Český florbal

Závěrečný zápas Turnaje čtyř zemí dopadl vítězstvím Švýcarska. Čeští florbalisté neudrželi náskok potom, co se soupeři podařila otočka v posledních minutách duelu. Celkově tak mají naši hráči na kontě dvě výhry ze tří utkání, což i přes poslední porážku stačí na první místo.


Úvodní momenty duelu patřily Švýcarsku, jemuž trvalo necelé dvě minuty, aby získalo náskok 1:0 zásluhou Jana Zaugga. Poté navázala poměrně vyrovnaná pasáž hry, nicméně v polovině třetiny to byli opět Švýcaři, kdo skóroval. A s dvoubrankovým rozdílem se odcházelo také do šaten, byť za Česko korigoval stav Filip Forman. Stále však zůstávalo plno času výsledkem pohnout na svoji stranu.

Velmi důležitá byla přesilovka ve druhé části, kterou Češi proměnili a nastartovali se k obratu. Švýcarsko se pak nezmohlo na žádnou trefu, zatímco naši reprezentanti mezi 32. a 34. minutou odskočili do vedení 4:3. U obou branek byl Jonáš Kreysa, jenž se nejdříve sám střelecky prosadil a následně asistoval.

Ve třetí části Češi náskok dlouho hlídali a situace vypadala nadějně. A to i potom, co Švýcarsko vyrovnalo na 4:4, jelikož svěřenci kouče Jaroslava Berky brzy gólově odpověděli. Když ale soupeři proměnili trestné střílení a v poslední minutě Manuel Maurer otočil na 6:5, byl konec. Země helvétského kříže porazila Česko na závěr turnaje. I přesto ale tým obsadí první místo.

"Nepotvrdili jsme zlepšený výkon z druhé třetiny. Tým v průběhu duelu rostl, potom nám ale vůbec nevyšla třetí část, v jejímž závěru se to zlomilo v náš neprospěch,” hodnotí trenér Berka. Podle něj nepodali Češi takový výkon, aby Švýcary přehrával celých šedesát minut. "Z třetího dějství je spousta věcí, jež se nesmí do budoucna opakovat,” uvědomuje si.

Herní akce ovšem ukázala i spoustu dobrých věcí. "Jsme schopni odehrát zápasy na určité úrovni. Sice jsme nevyhráli třikrát v řadě, což jsme chtěli, ale každé střetnutí mělo svůj příběh a z pasáží, které jsme chtěli analyzovat, převažuje hodně pozitiv,” sděluje Berka celkové dojmy z turnaje.

Švýcarsko – Česko 6:5 (3:1, 0:3, 3:1)

Branky: 2. Zaugg, 11. Lauber, 17. Zaugg, 53. Maurer, 57. Riedi, 60. Maurer – 14. Forman, 25. Šindler, 32. Kreysa, 34. Rýpar, 57. Pěnička. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. MATCH CENTER | Živý přenos (placený)

Sestava Česka: Kříž (Bauer) – Zouzal, Rýpar, Punčochář, Hemerka, Krebner, Gruber, Němeček – Kreysa, Forman, Pěnička – Delong, Beneš, Zubek – Tokoš, Šindler, Krbec – Langer, Havlas.

Nahrávám

Vyhledávání

Právě se hraje

Právě se hraje

Dnes odehráno

Moje týmy

Následuje

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se