Pardubice si vystřílely mečbol v play-down, uspěla i Česká Lípa

Slavící florbalisté z Pardubic, kteří vyhráli páté utkání play-down Livesport Superligy | foto: SOKOLI Pardubice

Do komfortnější situace se dostávají florbalisté České Lípy. V pátém utkání play-down Livesport Superligy si vybojovali mečbol, když porazili Karlovy Vary díky sedmi gólům na domácí půdě. Před svými fanoušky nezaváhaly ani Pardubice, které nadělovaly desítku Panthers.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – FB Hurrican Karlovy Vary 7:4 (3:1, 1:1, 3:2) | Stav série: 3:2

Severočechům stačilo rozmezí pěti minut, během něhož v otevírací třetině nasázeli hned tři branky. Na tento vývoj však Karlovy Vary aspoň částečně odpověděly a přiblížily se zkraje druhé pasáže na manko jediného gólu. Milan Tichý ovšem vrátil domácím výhodu dvou tref, kteří byli před závěrečnou fází duelu blíže mečbolu.

Karlovy Vary se po přestávce dostaly bleskovými brankami na remízový stav, Lípa ale komplikace ustála a dotáhla zápas k výhře 7:4. Na výsledku se podílel čtyřmi asistencemi Daniel Štěrba, k němuž se přidal dvěma góly Ondřej Kopič. Zato Varům nestačil ani hattrick Jana Zavadila.

Branky: 8. Kopič, 13. Mlejnek, 13. Kopič, 29. Tichý, 45. Krajcigr, 58. Krajcigr, 60. Jirsa – 20. Strachota, 26. Zavadil, 42. Zavadil, 43. Zavadil. Rozhodčí: Kropáček – Novák. Vyloučení: 4:3, navíc Klápa (KLV) 4min. Využití: 2:2. Diváků: 362. Zásahy brankářů: Dvořák 11 – Váradi 0, Eckhardt 9. MATCH CENTER

SOKOLI Pardubice – PSG PANTHERS OTROKOVICE 10:4 (2:1, 4:1, 4:2) | Stav série: 3:2

Utkání rozjely Pardubice velmi dobře, když po zhruba minutě a půl šly do vedení. Svoji pozici si navíc ještě v úvodní desetiminutovce vylepšily odskokem na 2:0. Na konci dějství se však předvedly také Otrokovice, jelikož snížily gólem do šatny Jakuba Gricha. V prostřední části potom Panthers byli také úspěšní a brzy srovnali, nicméně Sokoli postupně zase utekli ve skóre.

V dobrém tempu pokračovali Východočeši až do úplného závěru, což jim zajistilo vítězství 10:4 a možnost ukončit v příštím utkání celou sérii. Hlavními tahouny pardubického triumfu se stali jednoznačně Martin Zozulák (3+3) a Adam Šmíd (3+2).

Branky: 2. Ďopan, 9. Šmíd, 25. Kučera, 31. Zozulák, 33. Šmíd, 39. Zozulák, 50. Zozulák, 56. Teichman, 57. Šmíd, 60. Slabý – 20. Grich, 22. Minich, 43. Zapletal, 53. Hrabal. Rozhodčí: Kostinek – Reichelt. Vyloučení: 2:3, navíc Burian (PAR) osobní trest. Využití: 2:1. Diváků: 520. Zásahy brankářů: Denemark 15 – Kohút 17. MATCH CENTER