Sparta přetlačila Chodov! Nestačil ani mohutný finiš

Florbalisté Sparty se radují z gólu nad Chodovem v poháru | foto: Vladimír Hodač/ACEMA Sparta Praha

Pražská Sparta je prvním pohárovým čtvrtfinalistou. V rámci pražského derby uspěla na půdě Chodova, kde ustála i závěrečný tlak domácího celku.


Úvodní část sice branku nenabídla, k vidění však bylo několik šancí. Více v permanenci byl sparťanský brankář Martin Beneš, který v ní čelil devíti střelám.

Na první trefu se nakonec čekalo až do 34. minuty, kdy se povedenou střelou do pravého vinglu prosadil Mikuláš Krbec. Ještě do konce druhé periody ale bylo vedení na straně domácího celku, kterému k němu pomohly přesné střely Daniela Maxy a Toma Ondruška.

O osudu klání nakonec rozhodla první polovina závěrečného dějství, v němž Sparta udeřila hned čtyřikrát, Krbcovi se dokonce povedlo uzavřít hattrick, na což Chodov zareagoval jen snížením. Víc než kontaktní zásah ale svěřenci Davida Podhráského nevydolovali.

Sparta tak vyválčila postup do čtvrtfinále, ve kterém narazí na lepšího z dvojice Black Angels – FBC Ostrava.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – ACEMA Sparta Praha 4:5 (0:0, 2:1, 2:4)

Branky: 36. Maxa, 39. Ondrušek, 54. Skřivánek, 57. Ondrušek - 34. Krbec, 42. Zouzal, 45. Pruner, 49. Krbec, 51. Krbec. Rozhodčí: Šedivý - Štengl. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:2. Diváků: 55. Zásahy brankářů: Lupoměch 19 - Beneš 31. | MATCH CENTER

Nahrávám

Vyhledávání

Právě se hraje

Právě se hraje

Dnes odehráno

Moje týmy

Následuje

Ceskyflorbal.cz

E-mail

heslo

Nebo

Ještě nemáte účet?

Zaregistrujte se

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo