Šťastný trenér Jedlička: Neskutečné! Konečně jsme po letech dokázali vyhrát

Trenér Michal Jedlička se dočkal vytouženého velkého úspěchu. Klokany dovedl k historicky první trofeji. Bohemians zdolali ve finále Poháru Českého florbalu Spartu a stali se tak osmým týmem, který na nejvyšší příčku dosáhl.

Už před zápasem bylo jasné, že vítěz klání doplní dosavadních sedm pohárových šampionů. „Je to perfektní. Emoce jsou velké. Samozřejmě, kdybychom vyhráli o gól či v prodloužení, tak by byly větší, ale je to neskutečné. Konečně jsme po těch letech něco dokázali vyhrát a je to pro nás i motivace do další práce,” zářil po triumfu 10:4 trenér Jedlička.

Je pro vás o to větší motivací do práce to, že díky triumfu máte v kapse účast na Poháru mistrů?
Samozřejmě. Potkat se s těmi nejlepšími týmy bude fičák a my se musíme do té doby ještě hodně zlepšit.

Jak moc velká pro vás byla výhoda, že jste měli prakticky od první třetiny na svých florbalkách náskok a kontrolovali jste hru?
To byl klíčový faktor toho, že jsme vyhráli takovým rozdílem. Sparta hodně brání a kdyby vedla, tak by to pro ní bylo daleko lepší, protože chodí do brejků a jsou v nich nebezpeční. My jsme je do tohoto nepouštěli a zápas měli pod kontrolou. Ve třetí třetině šli do šesti a mohlo se to ještě trochu zamotat, ale kluci to perfektně odmakali a brankář zachytal výborně. Důležité bylo, že jsme dokázali dát osmý gól, znovu odskočit a pak už to byla „pohoda”.

Pro vás je to neskutečná jízda. V semifinále jste zdolali dosud neporažený Tatran a teď jste si poradili se Spartou, která vás v předchozích sezonách v těch rozhodujících zápasech porážela. Čili hned dvakrát jste „zlomili ledy”…
Zápas s Tatranem byl neuvěřitelný. Bylo to vyrovnané, prohrávali jsme 1:3, ale srovnali jsme a dali gól hned na začátku prodloužení. Ty emoce byly obrovské a byl to i klíčový krok k tomu dnešnímu vítězství. Finále nám vyšlo od první minuty první třetiny.