Hanák: Hrát v Budějcích? I proto byla má motivace dostat se do finále veliká

Tomáš Hanák jeho radost při vítězství v Poháru mistrů | foto: Klára Jirčíková

Jednou z výrazných osobností úterního finále Poháru Českého florbalu bude reprezentant a útočník Tatranu Střešovice Tomáš Hanák. Rodák z jihu Čech bude o trofej bojovat na hřišti, na němž pronikl do elitního florbalu.


Už v úterý vás čeká finále v Českých Budějovicích. Jaký je pro vás osobně návrat do známého prostředí na jih Čech, kde navíc ještě působíte v rámci střídavých startů?
Můj mateřský klub je FBC Český Krumlov, ale určitě jsem rád, že se pohárové finále hraje v Českých Budějovicích. Přeci jen jsem toho v kádru Štírů odehrál spoustu. I proto byla motivace dostat se do finále veliká. Vím, že nás přijde podpořit hodně mých blízkých přátel. Co se týče působení v této sezoně, tak jsem byl vždycky rád, když jsem mohl pomoci Štírům na hřišti. Přes náročný program v Tatranu spojený hlavně s přípravou na Pohár mistrů, jsem toho v Budějovicích moc neodehrál, protože zátěž byla obrovská.

Ve finále vás bude čekat derby s Chodovem? Jedná se o nejstarší derby v historii. Jak ty tohle vnímáš?
Chodov určitě patří k těm kvalitnějším soupeřům. Očekávám, že se bude jednat o hodně těžký zápas. Přece jen se jedná o finále poháru a na obou stranách je velká motivace utkání zvládnout.

Máte za sebou další reprezentační akci. Vyrazil jste na turnaj do Polska. Jak obecně vnímáte své působení v reprezentaci?
Vždycky je reprezentace nejvyšší cíl a jsem rád, že v národním týmu jsem. Poznáte tam spousty nových lidí a porovnáte se s top týmy jako jsou Švédsko nebo Finsko. Na kvalifikaci sice není soupeřů tak vysoká, i proto jsme vyhráli všechna utkání velkými rozdíly. Každopádně se jednalo o důležitou prověrku a zvládli jsme posunout dál naše cíle, které máme směrem k mistrovství světa v Malmö. Reprezentace je v každém sportu určitě to nejvíc a je to vždy čest reprezentovat zemi. Doufám, že se mi podaří probojovat až na šampionát.

Tomáš Hanák slaví gól v semifinále Poháru mistrů | foto: Matyáš Klápa/Tatran Střešovice

Na konci ledna jste ovládli Poháru mistrů. Teď vás čeká další vrchol v podobě finále poháru. Dá se očekávat, že vaším cílem bude jej zvládnout a pak znovu zaútočit na titul.
Superfinále je určitě jeden z letošních cílů, myslím, že jsme jeden z favoritů na titul, ale musíme to nejdříve ukázat na hřišti. Play-off bude úplně o něčem jiném a nejen my, ale i soupeři budou předvádět jiné výkony. Vůbec jsme si vítězství v Poháru mistrů před sezonou nepředstavovali, a to že jsme ho vyhráli, je něco neskutečného. Být nejlepším týmem na světě se v Česku nikomu nikdy nepovedlo a jen to ukazuje kvalitu týmu a práce, kterou dlouhodobě odvádíme. Oslavy odpovídaly tomu, co jsme dokázali a jak moc cenný titul to je, takže jsme si je užili, ale hned jsme začali zase tvrdě makat směrem k finále Poháru Českého florbalu, kde chceme znovu zažít vítěznou radost, a blížícímu se play-off Livesport Superligy.

Do budějovické haly přijedete před domácí fanoušky jako člen nejlepšího týmu světa, reprezentant a vítěz juniorského šampionátu. Jakým způsobem vnímáte svůj osobní růst?
Celkově přestup do Livesport Superligy byl velký skok, každopádně přestup z Black Angels do Tatranu mě posunul minimálně o dvě třídy. Zlepšil jsem se ve hře na balonu a v kombinaci. Úspěchy, které s tím přišly, jsou jen zásluha toho, jak Tatran funguje a také se nám podařilo vytvořit lajnu, která kvalitou převyšuje všechny ostatní. Být součástí této lajny je pro mě čest a jsem rád, že to funguje.

Nahrávám

Vyhledávání

Právě se hraje

Právě se hraje

Dnes odehráno

Moje týmy

Následuje

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se