V týmu je konkurence, kvalita hráčů roste, pochvaluje si Berka

Trenér Jaroslav Berka na kempu v Kutné Hoře | foto: Lubomír Skála/Český florbal

Česká reprezentace absolvovala kemp v Kutné Hoře, který byl jediným klasickým soustředěním. Tým se připravoval směrem k mistrovství světa a dvěma turnajům Euro Floorball Tour na podzim. "Na trénincích byla vidět kvalita a slušná intenzita, s tím jsme spokojeni. Hráči odvedli obrovský kus práce," pochvaluje si hlavní trenér Jaroslav Berka. Jeho tým bude ještě v průběhu léta čekat kondiční testování.


Máte za sebou kemp v Kutné Hoře, co bylo hlavním cílem a jak se podařilo jej naplnit?
Těch cílů bylo několik a zapadaly do našeho celkového způsobu práce a dlouhodobého směřování. Byla tam nějaká práce stran vnitřních týmových vztahů a procesů, hodně taktických diskuzí a samozřejmě mnoho florbalových tréninků a závěrečné utkání proti týmu U23. Splnili jsme vše, co jsme si předsevzali.

Co vám kemp ukázal směrem k finální nominaci na MS, které proběhne v prosinci?
V týmu je na několika pozicích velká konkurence, zároveň se kvalita hráčů neustále zvedá, což je v první řadě zásluha samotných hráčů a jejich nastavení a také práce v elitních klubech, kde působí.

Kemp probíhal už tradičně souběžně se soustředěním reprezentace U23. Sledovali jste spolu s realizačním týmem také výkony této kategorie?
Já jsem viděl spíše fragmenty tréninků, jelikož záležitostí okolo našeho týmu je mnoho a soustředím se prioritně na ně. Mojí kolegové některé tréninky navštívili a také průběžně probíhala komunikace s trenéry U23. Výkony hráčů z týmu U23 jsem samozřejmě pečlivě sledoval zejména v samotném utkání proti mužské reprezentaci, což je level, kde pakliže hráči uspějí a předvedou kvalitní výkon, dá se již hovořit o určitém potenciálu. Toto utkání si budu ještě pečlivě vyhodnocovat, ať už s trenéry U23 či za pomocí dat z utkání. Zároveň mám k výkonu jednotlivých hráčů své postřehy a poznámky.

Do reprezentace se po téměř pěti letech zapojil Milan Tomašík, jak splnil vaše očekávání a co do týmu přinesl?
Přinesl profesionalitu a zkušenosti. Zároveň klid a sílu na míčku. Do týmu zapadl zcela bez problémů a naše očekávání z tohoto pohledu naplnil.

Na konci kempu proběhl také Family Day pro rodinné příslušníky hráčů i realizačních týmů. Proč jste přišli s tímto konceptem, co přinesl a jak se akce povedla?
Reprezentace je pro mě také o určitém přesahu. Spojovat. Inspirovat. Motivovat a tak dále. Všichni členové týmu, ať už hráči či realizační tým tráví v reprezentačním prostředí mnoho času a věnují tomu obrovské množství energie. Zároveň jsou v reprezentaci zdravé a silné vztahy. Každý hráč přichází do reprezentace z jiného prostředí a je přirozené v určitém momentě budování kolektivu znát a vědět o lidech i něco víc, než jenom zda-li hraje na pravém či levém křídle  Family time není projekt, je to o procesech v rámci týmu, které dlouhodobě iniciujeme a tentokrát to byl mimo jiné i společný čas i s lidmi okolo nás.

Nahrávám

Vyhledávání

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se