Ženy odstartovaly přípravu v Kutné Hoře! Zkouší se sestava i realizační tým

Národní tým žen na soustředění v Kutné Hoře | foto: Lubomír Skála

Ani parní červnové dny nezastaví ženskou reprezentaci, která vykročila k přípravám na domácí světový šampionát. V průběhu 19. až 23. června se pod vedením trenéra Lukáše Procházky sejde na soustředění v Kutné Hoře, kde započne přípravy na velkou domácí událost.


Měsíc červen se přechýlil do své druhé poloviny a ženský národní tým tak čeká start přípravy na dva nesmírně důležité florbalové vrcholy. Nejprve se v srpnu následujícího roku ženské florbalistky vydají do Číny, kde odehrají premiéru na ženských Světových hrách a v prosinci roku 2025 je čeká domácí světový šampionát, jenž se odehraje v Brně a Ostravě.

Přípravy na tyto dvě velké události tak odstartovaly a ženská reprezentace se v novém složení vydala na soustředění v Kutné Hoře. Tam bude v průběhu 19. až 23. června zkoušet novou sestavu a bude se adaptovat na ztrátu své dlouholeté kapitánky Elišky Krupnové. Místo ní se ale v sestavě objevuje spousta nových nadějných tváří, které si na konci června vyzkouší ostrý start do přípravy.

"Jedním z hlavních úkolů pro tento rok je zvýšit konkurenci. V reprezentaci potřebujeme zdravou konkurenci, jenom tak se budou hráčky zlepšovat a posouvat florbalově výš. Některé holky už mají zkušenosti s fungováním s dospělou reprezentací - Anna Brucháčková a Karolína Klubalová absolvovaly dokonce seniorské MS, Lucie Baldreichová zase finálový kemp před šampionátem v Singapuru, na kterém ukázala svůj potenciál. K nim se připojují další mladé hráčky, které mají za sebou juniorské mistrovství světa, zároveň ale prokazovaly svou kvalitu v extralize a mnohdy měly velmi důležité role ve svých týmech. V mých očích přinesou kvalitu, nekoukáme na to, kdy se kdo narodil, sledujeme výkony a potencionální přínos pro tým," komentuje nominaci nových tváří hlavní trenér ženského výběru Lukáš Procházka.

Zkouškou projde také pozměněný realizační tým, ve kterém se nově objevuje asistentka Michaela Marešová a vedoucím družstva se stává Marek Michálek. Naopak v pozici fyzioterapeuta zůstává již prověřený Jan Šimon.

A co si výběr trenéra Lukáše Procházky od této úvodní přípravy slibuje? "Začátek nového cyklu se opírá o naši velmi detailní analýzu MS v Singapuru, nad kterou jsme s Kati (Eteläpää, asistentka trenéra) strávili nespočet hodin. Zaměřili jsme se na týmové fungování, herní parametry, technicko-taktické prvky, kondiční složku, mentální stránku - zkrátka jsme analyzovali vše, co by nám mělo posloužit jako zkušenost k tomu, abychom byli co nejlepší. Vnímáme, že je před námi obrovská výzva a moc se na ni těšíme. Zároveň si ale naplno uvědomujeme s tím spojenou velkou zodpovědnost," říká hlavní lodivod ženského týmu, který jej vloni dovedl k bronzové medaili na mistrovství světa v Singapuru.

Nominace reprezentace žen
  • Tréninkový kemp, Kutná Hora
  • 19. - 23. 6. 2024

Brankářky: Jana Christianová (Florbal Chodov), Lenka Remešová (IBK Lund, Švéd.), Monika Šolleová (Tatran Střešovice).

Hráčky v poli: Pavlína Bačová (FBC Ostrava), Lucie Baldreichová, Eliška Chudá, Nikola Štekerová (vš. Florbal Chodov), Anna Brucháčková, Veronika Machálková (obě Bulldogs Brno), Sofie Gocová, Kateřina Vachudová, Lucie Želízková (vš. Tatran Střešovice), Barbora Husková, Michaela Kubečková, Nela Sikorová, Šárka Staňková (vš. 1. SC Vítkovice), Nela Jiráková (Endre IF, Švéd.), Vanessa Rebecca Keprtová (KAIS Mora, Švéd.), Karolína Klubalová (FBC Liberec), Simona Korbelářová, Radka Korbelářová (obě FbŠ Bohemians), Michaela Mechlová (SB-Pro, Fin.), Denisa Ratajová, Martina Řepková (obě Zug United, Švýc.), Eliška Trojánková (Piranha Chur, Švýc.).

Nahrávám

Vyhledávání

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se