Vítkovice Bulldogs k ničemu nepustily, Bohemians otočily proti Jičínu

Vítkovice nastupují do utkání Extraligy žen | foto: 1. SC TEMPISH Vítkovice

Sobotní odpoledne v Extralize žen patřilo hned čtveřici zápasů. Nejprve si Bohemians poradily s Jičínem a následně dva ostravské týmy zničily oba své soupeře. Podobně jednoznačné pak bylo také večerní pražské derby, ve kterém Tatran porazil kádr Panthers Praha.

Finance Novák FBK Jičín - FbŠ Bohemians 4:8 (2:0, 1:5, 1:3)

Domácí duel proti Bohemians rozehráli velmi dobře a dostali se do vedení 2:0 díky brankám Žůrkové a Bachmaierové. Ve druhé třetině ale začaly úřadovat florbalistky z Prahy a čtveřicí branek prudce otočily vývoj utkání. Jičín se pak sice ještě jednou dostal na dostřel, na výhru to ale nestačilo, neboť klokanky přidaly ještě další čtyři góly a domů tak odjíždí s výhrou 8:4.

Branky: 4. Žůrková, 8. Bachmaierová, 35. Müllerová, 47. Bachmaierová - 22. Veselá, 24. Strnadová, 28. Urbanová, 32. Minářová, 39. Bartošová, 47. Havlová, 51. Mezerová, 60. Pálková. Rozhodčí: Jana Lišková - Monika Zamazalová. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváci: 65. Zásahy brankářek: Marcela Velzelová 19 - Kristýna Karli 15. | MATCH CENTER

1. SC TEMPISH Vítkovice - Bulldogs Brno 8:1 (2:0, 4:0, 2:1)

Zápas na půdě dosavadního lídra tabulky se po celou dobu vyvíjel jednoznačným směrem. Vítkovice se doma dostaly do vedení 2:0 již v první třetině a tento náskok pouze v klidu navyšovaly. Brněnské hráčky zapsaly v 58. minutě alespoň jeden čestný zásah, když se prosadila Veronika Machálková. Z Ostravy však Bulldočky odjíždějí s porážkou 1:8 a Vítkovice si nadále upevňují své vedoucí postavení v tabulce.

Branky: 4. Maroszová, 9. Kubečková, 22. Šponiarová, 23. Seevaldová, 31. Husková, 39. Krzywak, 56. Husková, 59. Husková - 58. Machálková. Rozhodčí: Viktor Kubala - Patrik Mik. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. Diváci: 44. Zásahy brankářek: Nikola Příleská 17 - Jana Prátová 15, Markéta Hošek Marková 3. | MATCH CENTER

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava - Crazy girls FBC Liberec 15:3 (2:2, 8:1, 5:0)

První perioda tohoto duelu byla velmi vyrovnaná, oba celky se totiž prosadily dvakrát a do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu. Ve druhé třetině se pak do vedení nejprve dostal Liberec, to ale domácí FBC pouze povzbudilo, neboť od té doby do sítě hostujícího celku padlo hned třináct gólů v řadě. Ostravské FBC tak po výhře 15:3 vybojovalo cenné body do tabulky a polepšilo si také v individuálních statistikách.

Branky: 4. Zagórska, 5. Klubalová, 22. Mlejnková, 26. Mlejnková, 28. Hudáková, 31. Hurníková, 34. Káčová, 37. Pudišová, 37. Kotzurová, 37. Hudáková, 42. Chúpeková, 43. Chúpeková, 47. Rybičková, 49. Mlejnková, 53. Pudišová - 14. Šmídková, 18. Nováková, 21. Šmídková. Rozhodčí: Michal Prouza - Petr Rogowski. Vyloučení: 2:5. Využití: 4:1. Diváci: 55. Zásahy brankářek: Jana Dupčáková 11 - Adéla Malkusová 38. | MATCH CENTER

PSN Tatran Střešovice - Panthers Praha 13:0 (5:0, 4:0, 4:0)

Střešovický Tatran v pražském derby vykročil k vítězství už v první třetině, kdy se prosadily postupně Mechlová, Stůjová, Beránková, Seemannová a Želízková. Během druhého dějství pak domácí florbalistky přidaly další čtyři branky a naprosto tak tento zápas ovládly. Střešovické brankářce Elišce Drbalové k čistému kontu stačilo pouze neuvěřitelných osm zákroků, zato gólmanka Pantherek musela předvést zásahů 38.

Branky: 4. Mechlová, 7. Stůjová, 8. Beránková, 12. Seemannová, 18. Želízková, 33.  Hermannová, 37. Mechlová, 39. Vernerová, 40. Želízková, 48. Želízková, 56. Lovíšková, 58. Hermannová, 58. Lovíšková. Rozhodčí: Volodar Ilyk - Artem Zolotar. Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. Diváci: 260. Zásahy brankářek: Eliška Drbalová 8 - Štěpánka Neumanová 38. | MATCH CENTER