Hattrick urval last-minute výhru, nájezdy vyšly Startu98

Radost florbalistů Hattricku Brno v zápase na hřišti Kanonýrů Kladno, kde otočili skóre v úplném závěru | foto: Kanonýři Kladno

Čtveřici duelů nabídla v sobotu první mužská liga, kde nebylo nouze o těsné výsledky. Jeden z nich si připsal Hattrick Brno, který přitom ještě chvilku před koncem prohrával o gól. V nájezdech se pak radoval Start98, zatímco jistější výhry zaznamenali Štíři či Ústí.

Až závěrečné tři minuty zápasu rozhodly o tom, že všechny body bere Brno. Florbalisté Hattricku se dlouho přetahovali s Kladnem na jeho vlastní půdě, přičemž ve třetí třetině získali důležitý náskok ve skóre právě Kanonýři.

Ani to však Jihomoravany nezastavilo. Necelé tři minuty před koncem normální hrací doby vyrovnal debutant v brněnském dresu Dominik Šollar, načež záhy rozhodl o třech bodech pro hosty Nikolas Zouhar. Po neúplném programu kola se tak Hattrick usídlil na třetí pozici tabulky, z níž je ještě mohou odsunout v neděli Bulldogs.

Nájezdový úspěch urval Start98, který venku přetlačil Aligators Klobouky. Pražané měli celkem nadějně našlápnuto k vítězství již v normální hrací době, soupeř jim ale zkazil plány dvěma trefami ve třetím dějství. Následovalo tak bezgólové prodloužení a nájezdy, v nichž se stal jediným přesným střelcem Matěj Netrefa. Opora Startu98 tím završila svůj hattrick a ukončila šňůru pěti porážek za sebou.

Jasnější výhru, co se týče skóre, si vystřílel Florbal Ústí proti Letce. Jejich vzájemný souboj dopadl 15:5, přičemž domácí hráči měli ve statistikách hned dvě pětibodová jména. Konkrétně šlo o Tomáše Pšeničku s Danem Semerádem, kteří shodně dali dva góly a tři asistence. Své domovské prostředí uhájily také České Budějovice výsledkem 7:4 s TROOPERS.

Výsledky 17. kola 1. ligy mužů
FBC Štíři České Budějovice – TROOPERS 7:4 (2:2, 3:1, 2:1)

Branky: 1. Dědič, 5. Camrda, 22. Matějček, 31. Vlček, 38. Hejplík, 42. Matějček, 56. Vlček – 6. Kramář, 9. Kramář, 21. Trávníček, 59. Pavla. Rozhodčí: L. Ležák – M. Ležák. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváků: 367. Zásahy brankářů: Hanousek 37 – Bartek 17. MATCH CENTER

Aligators Klobouky – FAT PIPE Start98 4:5pn (0:0, 2:4, 2:0 – 0:0)

Branky: 27. Zbořil, 31. Král, 47. Zouhar, 60. Kejík – 25. Netrefa, 34. Jirásek, 37. Netrefa, 37. Kronovetr, N Netrefa. Rozhodčí: Brus – Sladký. Vyloučení: 0:2. Využití: 0:0. Diváků: 23. Zásahy brankářů: Prokeš 20 – Pergler 25. MATCH CENTER

Kanonýři Kladno – FBŠ Hummel Hattrick Brno 4:5 (1:1, 1:1, 2:3)

Branky: 10. Bohuslávek, 39. Šefčík, 41. Bohuslávek, 46. Šimeček - 9. Malec, 36. J. Kůra, 43. Máček, 58. Šollar, 59. Zouhar. Rozhodčí: Baloun - Sommer. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:0. Diváků: 152. Zásahy brankářů: Frühbauer 14 - Kolajta 13. MATCH CENTER

Florbal Ústí – FBC Letka Toman Finance Group 15:5 (5:0, 4:1, 6:4)

Branky: 5. D. Semerád, 5. Horn, 16. Pšenička, 20. Horn, 20. Pavelka, 36. Fuchsig, 36. Zeman, 37. D. Semerád, 40. Trčka, 41. Trčka, 44. Vlček, 44. Šedivý, 48. Pšenička, 52. Horn, 58. V. Semerád – 35. Vojáček, 43. Filip, 47. Blana, 58. Filip, 60. Šincl. Rozhodčí: John – Starý. Vyloučení: 3:0. Využití: 0:1. Diváků: 147. Zásahy brankářů: Hrabě 25 – Petr 19, Bazala 4. MATCH CENTER