Boleslav znovu sťala Tatran! Bitvu na Bohemce rozhodl čerstvý taťka

Ronald Gašparík slaví trefu ve třetím semifinále play-off Livesport Superligy | foto: Martin Flousek/Předvýběr.CZ Florbal MB

Kdo získá náskok v semifinálových sériích Livesport Superligy? Třetí zápas zvládla Mladá Boleslav, na Bohemce pak úřadovaly Vítkovice v čele se čtyřgólovým Jakubem Hubálkem. Druhé kolo play-down musel rozhodnout nastavený čas.

Semifinále play-off
Předvýběr.CZ Florbal MB – Tatran Střešovice 6:2 (2:0, 0:0, 4:2) | Série: 2:1

Středočeši zvládli před téměř osmi sty diváky lépe úvodní periodu. Pomohly jim k tomu dva slepené zásahy, kdy se nejprve prosadil z trestného střílení Jakub Bína a o minutu a půl později zvyšoval náskok Boleslavi Ronald Gašparík. V prostředním dějství měla domácí ekipa střelecky navrch, gólman Tatranu Tomáš Jurco, jenž nahradil v poslední minutě první části Lukáše Kříže, ale odolal jedenácti pokusům, a tak si do poslední periody přenesli florbalisté z města automobilů dvougólový náskok.

Čisté konto držel Jurco do začátku třetí třetiny, kdy Mladá Boleslav nevyužila přesilovku, aby posléze zvýšil na 3:0 zblízka Lukáš Punčochář. Jeho zásah ještě zkoumalo video, ale neprokázal se zásah vysokou holí. Už na 4:0

pak zvyšoval důrazný Gašparík. Tatran krátce po polovině třetí části snížil. Rychlý brejk v přesilovce zakončil přesně Tomáš Hanák, který vykřesal jiskru naděje. Střešovice posléze zkusily hru bez brankáře a Boleslav je ztrestala. Střešovičtí pak snížili po druhé trefě Hanáka, ale porážku již neodvrátili.

Branky: 11. Bína, 12. Gašparík, 45. Punčochář, 49. Gašparík, 53. Zakonov, 56. Natov - 51. Hanák, 58. Hanák. Rozhodčí: K. Sojka - T. Sojka. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváků: 755. Zásahy brankářů: Bauer 20 - Kříž 5, Jurco 15. | MATCH CENTER | ČT Sport

FbŠ Bohemians – 1. SC TEMPISH Vítkovice 5:11 (1:3, 3:1, 1:7) | Série: 1:2

Úvod vyšel lépe rytířům, které poslal do vedení Matyáš Šindler po úniku dva na jednoho v oslabení. O pár okamžiků později srovnal Jaroslav Petrák, ale další slovo si vzal před brankou volný Jakub Hubálek. Minutu a půl před koncem si udělal prostor Marek Matejčík a dal Vítkovicím dvoubrankový náskok.

V polovině utkání se rytířům povedlo skóre navýšit, povedenou ranou do šibenice se prezentoval Adam Delong. O pár okamžiků později ale bylo vše jinak. Domácí snížili zásluhou Patrika Šebka a Patrika Rozkovce, vyrovnání pak zajistil Jakub Buršík.

Třetí perioda přinesla velký nástup Vítkovic. Rytíři se dostali zpět do dvougólového náskoku díky čerstvému taťkovi Hubálkovi, který dovršil hattrick. Už na 7:4 zvyšoval druhým zásahem Delong a i když pak na gól Marka Matejčíka z trestného střílení zareagoval Jan Malič, tak rytíři přidali další pojistky a připsali si nakonec vysoký triumf.

Branky: 8. J. Petrák, 33. Šebek, 35. Rozkovec, 37. Buršík, 54. Malič - 6. Šindler, 9. Hubálek, 19. Matejčík, 30. Delong, 42. Hubálek, 44. Hubálek, 49. Delong, 51. R. Gattnar, 54. Matejčík, 55. Matejčík, 60. Hubálek. Rozhodčí: Dolanský - Sýkora. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:2. Diváků: 1056. Zásahy brankářů: Hyršl 22 - Souček 38. | MATCH CENTER

2. kolo play-down
FB Hurrican Karlovy Vary – PSG PANTHERS OTROKOVICE 2:1p (1:1, 0:0, 0:0 – 1:0) | Série: 3:0

V úvodní části se dokázaly prosadit domácí florbalisté, po nabídce od Strachoty se přesnou střelou prosadil Miloš Tyl. Krátce před koncem první třetiny ale srovnal po standardní situaci Jakub Grich. Skóre 1:1 vydrželo na světelné tabuli až do konce základní hrací doby. V duelu dominovali brankáři Daniel Váradi a Adam Kohút, kteří nepřipustili změnu stavu. V prodloužení se pak čekalo na gól do času 64:12, kdy rozhodl o třetím triumfu Karlových Varů Michal Strachota.

Branky: 13. Tyl, 65. Strachota - 16. Grich. Rozhodčí: Bališ - Varga. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. Diváků: 290. Zásahy brankářů: Váradi 18 - Kohút 19. | MATCH CENTER