Parádní závěr Liberce, Tatran porazil Bleky. Pardubice zvládly TV utkání

Florbalisté Liberce během derby s Českou Lípou | foto: Jiří Smutný/FBC Liberec

Superliga je zase zpátky. Po reprezentační pauze se znovu naplno rozeběhl kolotoč nejvyšší mužské soutěže. Liberec zvládl bitvu s Ostravou, hrály se hned tři atraktivní pražská derby. Ve třetím dějství urvala výsledek mimo jiné i Mladá Boleslav.

FBC Liberec - FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 7:5 (1:1, 2:3, 4:1)

Duel plný obratů se odehrál v Liberci. Domácí se s Ostravou prakticky celý zápas přetahovali o vedení a o výsledku tak rozhodly až poslední minuty. Hosté ve 44. minutě zareagovali na liberecké vyrovnání a po trefě Marka Bräuera z předbrankového prostoru šli do vedení 5:4. To však bylo naposledy. Zhruba osm minut před koncem totiž povedenou střelou srovnal Vojtěch Janeček a finální tečku udělal Radek Valeš, jenž nejprve zakončením od mantinelu vrátil Severočechům náskok a v posledních vteřinách pojistil triumf ranou do prázdné klece.

Branky: 4. Světlík, 22. Macháč, 37. Pařízek, 41. Smutný, 52. Janeček, 54. Valeš, 60. Valeš - 9. Choma, 32. Herblich, 35. Pešat, 40. Kuczera, 44. Bräuer. Rozhodčí: Dolanský - Sýkora. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Diváků: 230. Zásahy brankářů: Műck 15 - Binder 4. | MATCH CENTER

BLACK ANGELS - Tatran Střešovice 4:9 (0:4, 3:1, 1:4)

Úvodní část vyšla Tatranu skvěle. Během dvaceti minut se prosadil hned čtyřikrát, z toho tři trefy měkli na svědomí čerství vicemistři světa Matěj Havlas, Marek Beneš a Ondřej Němeček, který využil přesilovku. K tomu se ještě v oslabení trefil Martin Čermák. Domácí ale nic nezabalili a třemi góly ve druhé části duel zdramatizovali. Každopádně hosté měření sil už zvládli, když si náskok opět pojistili, a potvrdili umístění na čele soutěže.

Branky: 23. Burian, 24. Hromada, 39. Neklan, 56. Novotný – 10. Havlas, 13. Čermák, 18. Beneš, 20. Němeček, 37. Šindelář, 43. Šimek, 48. Havlas, 54. Kreysa, 60. Hozman. Rozhodčí: K. Sojka - T. Sojka. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:2. Diváků: 280. MATCH CENTER

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - FbŠ Bohemians 8:11 (3:5, 3:2, 2:4)

Derby na Chodově přineslo poměrně zajímavou úvodní část. Bohemka si během třinácti minut vytvořila náskok už 5:1, ale domácí hráči nic nezabalili a ještě do konce první periody snížili na rozdíl dvou tref. V další fázi duelu následovala přestřelka, z níž vycházel v úvodu třetí třetiny o něco lépe Chodov. Potom však přišly čtyři trefy Bohemians za sebou, které rozhodly o úspěchu hostů 11:8.

Branky: 3. Vávra, 18. Vávra, 20. Kafka, 21. Vávra, 23. Bauer, 36. Maxa, 48. Bauer, 49. Votava – 2. Petrák, 9. Řehoř, 10. Šebek, 12. Šebek, 13. Strnad, 28. Malič, 33. Pastor, 53. Buršík, 55. Kisugite, 60. Malič, 60. Forman. Rozhodčí: Šedivý – Štengl. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:3. Diváků: 325. Zásahy brankářů: Hodík 23 – Hyršl 22. MATCH CENTER

FB Hurrican Karlovy Vary - Předvýběr.CZ Florbal MB 4:8 (2:4, 1:0, 1:4)

Karlovy Vary vzdorovaly vysoce favorizované Boleslavi, se kterou držely krok až do závěrečné třetiny. Nicméně Středočeši se vrátili do hry ve velkém stylu a dali čtyři trefy za sebou. Z aktuálních pěti superligových soubojů tak Boleslav vyhrála hned čtyřikrát a nadále jí patří druhá příčka tabulky.

Branky: 7. Zahraj, 9. Zahraj, 40. Velc, 42. Eliáš - 1. Sládek, 6. Zakonov, 8. Tomašík, 10. Sládek, 45. Bína, 55. Beneš, 58. Bína, 60. Natov. Rozhodčí: Kostinek - Reichelt. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. Diváků: 371. Zásahy brankářů: Eckhardt 25 - Týc 13. MATCH CENTER

SOKOLI Pardubice - PSG PANTHERS OTROKOVICE 7:5 (2:2, 2:1, 2:1)

Do televizního duelu naskočily mnohem lépe Otrokovice, jež si zajistily náskok dvou branek. Pardubice však postupně otáčely stav a do druhé půlky hrací doby již vcházely se skóre 4:2. Panthers se následně snažily ještě ohrozit domácí mančaft, jenže ten i přes vyhecovaný závěr s vyloučeními na obou stranách poradil vítězně.

Branky: 8. Kučera, 11. Šmíd, 27. Žáček, 33. Kučera, 47. Kučera, 52. Kučera, 60. Teichman – 5. Gašparík, 8. Vykopal, 37. Hrabal, 49. Vykopal, 60. Vykopal. Rozhodčí: Both – Černín. Vyloučení: 1 + Vojtěch Kaluža 4:1 + Ronald Gašparík 4. Využití: 1:0. Diváků: 546. Zásahy brankářů: Denemark 11 – Kohút 10. MATCH CENTER

1. SC TEMPISH Vítkovice - FBC 4CLEAN Česká Lípa 15:5 (7:2, 4:2, 4:1)

Pořádnou kanonádu rozjely Vítkovice, které nadělily patnáct tref České Lípě. Perfektně se dařilo Martinu Gattnarovi či Adamu Zubkovi (oba 3+2). Dobře je pak doplňovali čtyřbodoví Lukáš Fukala (1+3) s Markem Matejčíkem (2+2).

Branky: 4. Zubek, 5. R. Gattnar, 6. Palčinský, 7. Šebesta, 15. Palčinský, 19. Zubek, 20. Šebesta, 23. Zubek, 24. Matejčík, 24. M. Gattnar, 39. M. Gattnar, 46. Besta, 56. Matejčík, 57. Fukala, 60. M. Gattnar - 1. Krajcigr, 4. Peška, 27. Slaný, 35. Krajcigr, 58. Vavruška. Rozhodčí: Kačer - Vašíček. Vyloučení: 0:3. Využití: 3:0. Diváků: 234. Zásahy brankářů: Souček 11 - Netopilík 4, Dvořák 10. MATCH CENTER

ACEMA Sparta Praha - TJ Sokol Královské Vinohrady 7:5 (4:1, 1:2, 2:2)

Sparťané si zajistili ještě během úvodní fáze třígólový náskok nad SKV. Ten jim usnadnil situaci do další části, hosté však zlepšili svoji efektivitu a přiblížili se ve skóre. Domácí mužstvo se nicméně nenechalo zaskočit a uhájilo konečný stav 7:5. Sparta si tak připsala čtvrtý úspěch v řadě a upevnila své postavení na páté pozici superligy.

Branky: 1. Krbec, 3. Juha, 8. Curney, 12. Bartoš, 34. Zouzal, 43. Zouzal, 49. Juha – 12. O. Stuchlík, 24. Klápa, 40. Klápa, 52. Kužel, 57. Klápa. Rozhodčí: Kropáček – Novák. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:1. Diváků: 223. Zásahy brankářů: Hejna 9 – Blumbergs 13. MATCH CENTER