{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

Filip Forman ambasadorem ČEPS challenge! 

Současný hráč elitního švédského týmu FBC Kalmarsund Filip Forman si pro fanoušky Českého florbalu připravil speciální challenge. Z důvodu aktuální situace v České republice není možné zahájit nový ročník turnaje pro základní školy, který všichni znají pod názvem ČEPS Cup. I proto si pro vás reprezentační útočník Filip Forman připravil hned několik výzev. V čem bude celá akce spočívat? 

Filip Forman uvede každý týden novou challenge a vaším úkolem bude ji splnit. Video se splněným úkolem můžete jako veřejné nahrávat na Instagram, Facebook a nebo klidně jen poslat mailem. Ty nejlepší z vás zveřejníme na sociálních sítích Českého florbalu a samozřejmě oceníme dárkem! Nezapomeňte ke všem videím přidávat hashtag #CEPSchallenge, což je nezbytný úkol pro potřebnou identifikaci a nalezení videa. Tak vzhůru na první výzvu!

Adresa pro posílání videí: hladky@ceskyflorbal.cz

Challenge #1 Židle | Challenge #2 Žongly | Challenge #3 Oblíkni to | Challenge #4 Dribling

O společnosti ČEPS

      ​

Hlavní činností společnosti ČEPS je zajišťovat spolehlivý provoz a rozvoj přenosové soustavy nejen na území ČR, ale v kontextu mezinárodní spolupráce i v rámci propojených přenosových soustav. ČEPS zajišťuje přenos elektřiny mezi výrobci a distributory, systémové a podpůrné služby, rovnováhu výroby a spotřeby, spolupracuje na přidělování přeshraniční kapacity formou aukcí. Společnost ČEPS přispívá k rozvoji trhu s elektřinou a podílí se na rozvoji evropského energetického trhu.

Akciová společnost ČEPS působí na území České republiky jako výhradní provozovatel přenosové soustavy (elektrická vedení 400 kV a 220 kV) na základě licence na přenos elektřiny udělené Energetickým regulačním úřadem podle energetického zákona. 

Udržuje, obnovuje a rozvíjí 43 rozvoden se 77 transformátory, z nichž některé jsou určeny pro převádění elektrické energie z přenosové do distribuční soustavy, a trasy vedení s napěťovou hladinou 400 kV o délce 3 780 km a 220 kV o délce 1 737 km.

V rámci elektrizační soustavy České republiky poskytuje ČEPS, a.s., přenosové služby a služby spojené se zajištěním rovnováhy mezi výrobou a spotřebou elektrické energie v reálném čase (systémové služby).

ČEPS dále zajišťuje přeshraniční přenosy pro export, import a tranzit elektrické energie. Společnost se také dlouhodobě aktivně podílí na formování liberalizovaného trhu s elektřinou v ČR i v Evropě.


Víte například, jak se udržuje výkonová rovnováha a jak se zajišťuje přenos elektřiny? Odpovědi naleznete na webové stránce společnosti ČEPS v sekci Pro veřejnost.

Pokud vás zajimají otázky typu: K čemu slouží přenosová soustava? Co je blackout a hrozí v České republice? Odpovědi na tyto mnoho dalších otázek naleznete na webové stránce ČEPS v sekci Často kladené otázky.Obrázek
Obrázek