{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

Časté otázky k florbalovému informačnímu systému


Co je vlastně FIS?
FIS je informační systém, který je stále vyvíjen s cílem usnadnit členům a oddílům jejich práci a zautomatizovat některé jejich činnosti. FIS v sobě na jednom místě zahrnuje veškeré potřebné informace o hráčích, družstvech i oddílech a umožňuje tak velmi jednoduše jejich správu a udržování aktuálnosti. Navíc tato aktualizace se automaticky projeví v celém systému a odpadá tak velmi složité upozorňování na různé změny. FIS bude dále obsahovat kompletní výsledkový servis a obratem po zadání bude přinášet rychlejší a přesnější informace o jednotlivých utkáních. Systém ušetří práci oddílovým sekretářům a pro všechny členy také výrazně zjednoduší vyřizování žádostí na Matričním úseku.

Jak a k čemu budu FIS používat?
FIS budete vlastně používat neustále, kdykoliv se budete dívat na jakékoliv výsledky, rozpisy či informace o oddílech a hráčích. Přímo do FISu budete jako běžný hráč vstupovat nejčastěji k tomu, abyste jednoduše uhradili svoji hráčskou licenci nebo zaktualizovali svoje kontaktní údaje.

Co je osobní stránka?
Osobní stránka je stránka každého člena Českého flrobalu. Má veřejnou část, kde je vidět např. členství v oddíle, to, na jaké jste soupisce družstva a také, zda jste aktivní – tedy máte hráčskou licenci. Postupně se zde budou objevovat i Vaše soutěžní výsledky. Pokud se přihlásíte uvidíte i odkazy na operace, které můžete na své stránce provádět.

Jak se do FISu přihlásím?
Přihlašovací formulář najdete zde. Jako přihlašovací údaje použijete členské číslo z Vaší členské karty a Vaše heslo, které Vám dorazilo v dopise spolu s členskou kartou. Při dalších vstupech do systému již používáte heslo, které si změníte při prvním přihlášení. Při přihlášení Vás také systém požádá o potvrzení či doplnění emailu, který je nutný aby Vám systém mohl zaslat informace o registraci nebo např. zapomenuté heslo.

Jak ve FISu zaplatím hráčskou licenci?
Pokud jste přihlášen, vidíte na své stránce odkaz platba licence. Když na ni kliknete a potvrdíte, že chcete uhradit hráčskou licenci, systém Vám vygeneruje informace k platbě. Je extrémně důležité zaplatit dle uvedených informací, aby Vaše platba byla k Vám správně přiřazena. Průběh můžete sledovat v matriční knize. Až když je platba přiřazena, můžete být přiřazeni na soupisku a poté můžete hrát. Pozor! Hráči dorostenci a mladší licenci získají pokud jsou na mládežnické soupisce a nemusí tedy platit individuální licenci. Pokud by však chtěli být uvedeni na „dospělou“ soupisku, je nutné mít individuální licenci.

Jak si ve FISu zaktualizuji kontaktní údaje či změním heslo?
Pokud jste přihlášen, vidíte dole na své stránce odkaz Editace kontaktů. Po kliku uvidíte své současné kontaktní údaje, které můžete zaktualizovat. Aktualizace je velice důležitá, na poskytnuté kontakty budou zasílány například informace o zpracování Vašich žádostí. Současně zde můžete rozhodnout o zveřejnění některých svých osobních kontaktů. Automaticky je zveřejňován pouze e-mail. Také můžete na této stránce změnit své přihlašovací heslo.

Zapomněl jsem své přístupové heslo, co mám dělat?
Pokud znáte své osobní číslo z členské karty, nechte si na přihlašovacím formuláři po kliku na „zapomněl jsem heslo“ vygenerovat heslo nové. Heslo přijde na email potvrzený při prvním přihlášení, případě na email který jste aktualizovali na své stránce.

Jak a k čemu slouží matriční kniha?
Matriční kniha je přehled všech matričních úkonů. U každého úkonu je zobrazen stav, ve kterém se právě nachází. Protože v matriční knize je jednoduché filtrování a hledání, můžete se kdykoliv podívat, jak to vypadá s Vaší žádostí.

Kde získám další informace pokud mi něco z fungování FISu či z matričních pravidel není jasné?
V první řadě se poraďte s tímto FAQ, dále se svým oddílovým sekretářem. Pracuje s FISem pravidelně a zná odpovědi na většinu otázek. V případě potřeby zavolejte na Matriční úsek na číslo: +420 775 339 324.


​​

Obrázek