{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​Světové hry 

Světové hry se konají každé čtyři roky a jsou jakýmsi předstupněm Olympijských her. Často bývají nazývány olympiádou neolympijských sportů. Řada sportů se z programu Světových her dokázala dostat až na program OH - například badminton, triatlon, plážový volejbal či rugby.

Vůbec první Světové hry se uskutečnily v roce 1981 ve Spojených Státech Amerických. Od té doby je hostily například Londýn, německý Duisburg, thaiwanský Kaoshung nebo polská Vratislav, kde se v roce 2017 Světové hry konaly doposud naposledy a florbal byl u toho!

Výkonný výbor Mezinárodní asociace Světových her totiž v květnu 2014 přijal florbal na základě doporučení hodnotící komise jako oficiální sport. O pozici oficiálního sportu se Mezinárodní florbalová federace utkala s desítkami dalších neolympijských sportů.

Florbalového turnaje se v rámci Světových her zúčastnilo šest mužských týmů. Pro florbal je to politicky největší vítězství od přijetí Mezinárodním olympijským výborem v roce 2011 a je to další krok k tomu, aby měl šanci bojovat o přijetí na program Olympijských her.

Florbal na Světových hrách:
X. SH - 2017
Vratislav, Polsko
V. SH - 1997
Lahti, Finsko
Nadcházející Světové hry:
XI. SH - 2022
Birmingham,  USA


​​

Obrázek