{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

Školení v regionu

Český florbal pravidelně pořádá školení a semináře vedené zkušenými školiteli a přednášejícími. Školení a semináře jsou v regionu zaměřené na následující oblasti:

Trenéři

Český florbal zajišťuje systém vzdělávání trenérů florbalu jako službu svým členským klubům a jednotlivcům, kterým tak umožňuje získat odbornou způsobilost k vedení tréninků a dalšímu působení u družstev florbalu v klubech i v orgánech ČF.

Vzdělávání trenérů je rozděleno podle stupňů odbornosti. Po úspěšném absolvování školení příslušného stupně obdrží trenér osvědčení o odborné způsobilosti k výkonu trenérské činnosti, kterým je trenérská licence.

 • trenérská licence D
  • jednodenní kurz, 10 hodin výuky
 • trenérská licence C
  • třídenní kurz, 33 hodin prezenční výuky a 14 hodin samostudia

Rozhodčí

Český florbal zajišťuje systém vzdělávání rozhodčích florbalu jako službu svým členům, kterým tak umožňuje získat odbornou způsobilost k řízení zápasů v oficiálních soutěžích ČF. Nejnižší věk pro absolvování školení rozhodčích je 15 let.

Vzdělávání rozhodčích je rozděleno podle stupňů odbornosti. Po úspěšném absolvování školení příslušného stupně obdrží rozhodčí osvědčení o odborné způsobilosti k výkonu činnosti, kterým je licence rozhodčího.

Další informace o školení rozhodčích naleznete na tomto odkazu:

https://www.ceskyflorbal.cz/rozhodci

Delegáti

Český florbal zajišťuje systém vzdělávání delegátů jako službu svým členům, kterým tak umožňuje získat odbornou způsobilost k dozorování zápasů v oficiálních soutěžích ČF. Nejnižší věk pro absolvování školení delegátů je 18 let.

 • Regionální delegát
  • ostatní celostátní soutěže, regionální soutěže
 • Regionální technický delegát
  • ostatní celostátní soutěže, regionální soutěže, kontroluje pouze pořadatelskou činnost

Sekretáři oddílů a vedoucí družstev

Každý oddíl je povinen nechat vyškolit sekretáře oddílu. Školení se konají v jednotlivých regionech vždy před startem ligové sezony. Sekretáři na školení získají základní povědomí o novinkách v legislativě ČF, Florbalovém informačním systému, povinnostech a náležitostech oddílu a obdrží základní materiály k nové sezoně. Absolvováním školení získávají právo školit v rámci svého oddílu vedoucí družstva.

Kalendář akcí


Název akce Datum začátkuTyp akce Řídící orgán Místo Čas začátkuDetail
individuální rozvoj hráče19. 2. 2020Seminář trenérůČeský florbal Praha a Středočeský krajFTVS Praha18:00>
Směřování hry národního výběru U1724. 2. 2020Seminář trenérůČeský florbal Praha a Středočeský krajTJ Tatran Střešovice - zasedací místnost18:30>
ženský florbal - herní systémy2. 3. 2020Seminář trenérůČeský florbal Praha a Středočeský krajFTVS Praha17:00>
ComplexCore - aktivní stabilizace trupu6. 3. 2020Seminář trenérůČeský florbal Praha a Středočeský krajSídlo Českého florbalu - cvičební sálek08:00>
Tomáš Pacina - skills training9. 3. 2020Seminář trenérůČeský florbal Praha a Středočeský krajWellness hotel Step16:00>
Zuzana Šafářová - výživa mládeže10. 3. 2020Seminář trenérůČeský florbal Praha a Středočeský krajFTVS Praha17:00>
Sascha Rhyner - hodnocení MS žen19. 4. 2020Seminář trenérůČeský florbal Praha a Středočeský krajO2 Universum, vchod číslo 18, salonek D510:00>
Aleš Pařez - letní příprava19. 5. 2020Seminář trenérůČeský florbal Praha a Středočeský krajFTVS Praha - posilovna17:00>
Kompenzační cvičení - modul I26. 5. 2020Seminář trenérůČeský florbal Praha a Středočeský krajBIOS Čelákovice17:00>

​​

Obrázek