
Český florbal na jeden klik
Neznám přihlašovací údaje

Obchodní podmínky pro spotřebitele
1. Všeobecná ustanovení- Tyto obchodní podmínky upravují vzájemná práva a povinnosti smluvních stran vzniklé na základě spotřebitelských smluvkupníchuzavřenýchprostřednictvím internetového obchodu mezi dodavatelem na straně jedné a spotřebitelem na straně druhé, případně práva a povinnosti vzniklé v souvislosti s uvedenými smlouvami.
- Uzavřením spotřebitelské smlouvy spotřebitel stvrzuje, že se seznámil s těmito obchodními podmínkami a že s nimi souhlasí. Spotřebitel současně potvrzuje, že na tyto obchodní podmínky byl dostatečným způsobem před vlastním uskutečněním závazné objednávky upozorněn a měl tak možnost se s nimi seznámit. Uzavřená spotřebitelská smlouva je dodavatelem archivována za účelem jejího úspěšného splnění a není přístupná třetím stranám. Informace o jednotlivých technických krocích vedoucí k uzavření spotřebitelské smlouvy jsou patrné z procesu objednávání v internetovém obchodě a spotřebitelměl možnost před vlastním odesláním objednávky ji zkontrolovat a případně opravit. Tyto obchodní podmínky jsou zobrazeny na webových stránkách internetového obchodu a je tak umožněna jejich archivace a reprodukce spotřebitelem.
VZDĚLÁVÁNÍ
Český florbal pravidelně pořádá školení a semináře vedené zkušenými školiteli a přednášejícími. Školení a semináře jsou v současnosti zaměřené na následující oblasti:
- Trenéři
- Rozhodčí
- Delegáti
- Sekretáři oddílů a vedoucí družstev
Trenéři
Český florbal zajišťuje systém vzdělávání trenérů florbalu jako službu svým členským klubům a jednotlivcům, kterým tak umožňuje získat odbornou způsobilost k vedení tréninků a dalšímu působení u družstev florbalu v klubech.
Vzdělávání trenérů je rozděleno podle stupňů odbornosti. Přihlášení na školení probíhá přes informační systém FIS a materiály ke školení mají trenéři k dispozici na vzdělávacím portálu.
Po úspěšném absolvování školení příslušného stupně obdrží trenér osvědčení o odborné způsobilosti k výkonu trenérské činnosti, kterým je trenérská licence.
- trenérská licence A
- dvouleté studium - 220 hodin prezenční výuky florbalu a 120 hodin prezenční výuky všeobecných předmětů
- trenérská licence B
- jednoleté studium - 100 hodin prezenční výuky florbalu a 55 hodin prezenční výuky všeobecných předmětů
- trenérská licence C
- třídenní kurz - 33 hodin prezenční výuky a 17 hodin samostudia
- trenérská licence D
- jednodenní kurz - 10 hodin prezenční výuky a 5 hodin samostudia
- doškolovací semináře
- půldenní kurz - minimálně 4 hodiny prezenční výuky
Pořádání školení licence D, C a doškolovacích seminářů zajišťují regionální metodici. Školení licence B, A a nadstavbové doškolovací semináře zajišťuje hlavní metodik. Kontakty na metodiky naleznete na odkazu zde. Více o podpoře trenérského vzdělávání se dočtete v zde.
Rozhodčí
Český florbal zajišťuje systém vzdělávání rozhodčích florbalu jako službu svým členům, kterým tak umožňuje získat teoretické vzdělání a odbornou způsobilost k řízení zápasů v oficiálních soutěžích ČF. Nejnižší věk pro absolvování školení rozhodčích je 15 let.
Vzdělávání rozhodčích je rozděleno podle stupňů odbornosti. Po úspěšném absolvování školení příslušného stupně obdrží rozhodčí osvědčení o teoretickém vzdělání nutném k výkonu činnosti, kterým je licence rozhodčího. Praktická úroveň rozhodčího řídit utkání je stanovena zařazením rozhodčího na příslušnou listinu rozhodčích.
Úrovně licence
- rozhodčí licence A+
- vystudování bakalářského studia obor rozhodčí;
- rozhodčí licence A
- nejvyšší teoretické vzdělání mimo studia na VŠ;
- rozhodčí licence B, C, D
- úrovně teoretického vzdělání dle systému vzdělávání;
- rozhodčí licence N
- nováčkovská licence.
Listiny rozhodčích
- elitní listina
- listina rozhodčích Superligy;
- celostátní listiny
- listiny rozhodčích celostátních soutěží – listina rozhodčích pro 1. ligu mužů, pro Extraligu žen a pro Národní ligu;
- regionální listiny
- nejvyšší listina regionálních rozhodčích; další regionální listiny.
Delegáti
Český florbal zajišťuje systém vzdělávání delegátů jako službu svým členům, kterým tak umožňuje získat odbornou způsobilost k dozorování zápasů v oficiálních soutěžích ČF. Nejnižší věk pro absolvování školení delegátů je 18 let.
- Celostátní delegát
- nejvyšší celostátní soutěže.
- Celostátní technický delegát
- nejvyšší celostátní soutěže, kontroluje pouze pořadatelskou činnost.
- Regionální delegát
- ostatní celostátní soutěže, regionální soutěže.
- Regionální technický delegát
- ostatní celostátní soutěže, regionální soutěže, kontroluje pouze pořadatelskou činnost.
Sekretáři oddílů a vedoucí družstev
Každý oddíl je povinen nechat vyškolit sekretáře oddílu. Školení se konají v jednotlivých regionech vždy před startem ligové sezony. Sekretáři na školení získají základní povědomí o novinkách v legislativě ČF, Florbalovém informačním systému, povinnostech a náležitostech oddílu a obdrží základní materiály k nové sezoně. Absolvováním školení získávají právo školit v rámci svého oddílu vedoucí družstva. Příslušnou povinnost mít vyškolené vedoucí družstva nalezenete zde.
Více článků
Český florbal
Informační deska
