{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Staň se trenérem

Dnes jsme přesvědčeni o tom, že by florbal měl cílit na rovnoměrný rozvoj hráče a respektovat vývojová období. Trenér si musí uvědomovat, že se jedná o dlouhou cestu se spoustou úskalí a zákonitostí. Je nutné, aby trenér jasně věděl, že příprava malých florbalistů je výrazně odlišná od tréninku dospělých, který je intenzivně zaměřen na dosažení co nejlepších výsledků. Prioritou u dětí a mládeže však není vítězství, ale správný rozvoj a to po mentální, kondiční a technicko - taktické stránce.

Trenér musí vědět, že předčasná specializace může vést až k poškození svěřence. Fyzické přetěžování může vést ke zraněním a zranění ukončení hráčské kariéry a občas i k nechuti celoživotní pohybové aktivitě. Z toho důvodu věnujeme na Českém florbale velkou péči vzdělávání trenérů, aby věděli jak s dětmi pracovat a u sportu je udrželi co nejdéle. 

Vzdělávání trenérů je rozděleno podle stupňů odbornosti. Po úspěšném absolvování školení příslušného stupně obdrží trenér osvědčení o odborné způsobilosti k výkonu trenérské činnosti, kterým je trenérská licence.

trenérská licence D: jednodenní kurz
trenérská licence C: třídenní kurz
trenérská licence B: jednoleté studium
trenérská licence A: dvouleté studium

Školení trenérů licencí C a D jsou vypisována v jednotlivých regionech pravidelně na podzim a na jaře každého roku. Studium licence B je vypisováno každý rok na jaře. Studium licence A je pak vypsáno každé dva roky ovšem v závislosti na počet uchazečů.

Závěrem je třeba říci, že v reakci na další vývoj florbalu, plánujeme od sezóny 2021/22 změny ve vzdělávacím systému, které pomohou k lepší implementaci teorie do praxe.

Kalendář akcí


Název akce Datum začátkuTyp akce Řídící orgán Místo Kategorie Detail
J. Čížek: Kondiční (letní) příprava23. 6. 2021Seminář trenérůČeský florbal Královéhradecký a Pardubický krajZŠ a MŠ Kukleny>
K. Vejvodová: Mentální koučink24. 6. 2021Seminář trenérůČeský florbal Praha a Středočeský krajKongresový sál - Knihovna ČZU>
Jiskra v oku25. 6. 2021Seminář trenérůČeský florbal Ústecký a Liberecký krajGymnázium Chomutov>
Školení trenérů licence D26. 6. 2021Školení trenérů - nováčciČeský florbal Olomoucký a Moravskoslezský krajTJ Ostrava>
Závěrečná zkouška licence B 20/2125. 8. 2021Školení trenérůČeský florbalSídlo ČF - Brno>
Závěrečná zkouška licence B 20/2126. 8. 2021Školení trenérůČeský florbalSídlo ČF - Brno>
Závěrečná zkouška licence B 20/2130. 8. 2021Školení trenérůČeský florbalSídlo ČF - Praha>
Závěrečná zkouška licence B 20/216. 9. 2021Školení trenérůČeský florbalSídlo ČF - Praha>
Závěrečná zkouška licence B 20/216. 9. 2021Školení trenérůČeský florbalSídlo ČF - Praha>

​​