{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


1. LIGA JUNIOREK: VÍTKOVICE S CHODOVEM JSOU STOPROCENTNÍ

Obrázek ke článku
14. 10. 2021

První zápasy v nové sezoně mají za sebou juniorky, které rozehrály nejvyšší soutěž. Po čtyřech kolech najdeme na špičce dva týmy, které nezaváhaly, a to Vítkovice s Chodovem. Naopak, na dně prvoligové tabulky najdeme mužstva, které na své body čekají, jak si povedou v dalších zápasech?​

Vedoucími týmy 1. ligy juniorek jsou Vítkovice a Chodov. Obě družstva se mohou pyšnit stoprocentní bilancí, ale především výbornou defenzivou. Ostravský celek zvládl za čtyři kola nastřílet do sítě soupeřek úctyhodných 59 branek, přičemž jich dostal jen devět, stejně jako Bulldogs Brno. Stínem Vítkovic jsou hráčky Chodova, které rovněž proplouvají začátkem sezony bez ztráty kytičky, navíc v posledních dvou zápasech nasázel pražský tým dvacet branek.

Podobnou vizitkou se mohly pyšnit hráčky jihomoravského celku – Bulldogs Brno, které byly v prvních třech kolech stoprocentní, jenže v tom následujícím podlehly Tatranu Střešovice 2:3. Zápas rozhodla v 56. minutě Lucie Vernerová, která v utkání dvakrát mířila do černého. Střed tabulky je vyrovnaný, když devět bodů kromě Brna mají Ostrava a Olomouc.

Následuje kvarteto pronásledovatelů, které by rádo vylepšilo své postavení. Na místa moravskoslezských klubů si brousí florbalky Židenice, Tatran, Black Angels, Panthers Praha nebo Kunratice. Právě poslední zmíněný tým drží v sezoně jeden rekord – nejvyšší výhru. Start98 deklasoval ve třetím kole poslední celek tabulky, TJ Jablonné nad Orlicí 22:1. Na konci prvoligové tabulky najdeme právě Jablonné a Spartu Praha, které nemají ani bod. Hned nad nimi se nachází Plzeň, která v posledním kole obrala o bod Židenice.

Pohled na statistiky by mohl napovídat, že kanadské bodování soutěže povedou hráčky prvních dvou týmů, ale opak je pravdou. Na prvním místě s 18 body je Anna Brucháčková (10+8) z Bulldogs Brno. O dva body méně má Monika Halamová (10+6) ze Startu98 Kunratice. Na třetím místě najdeme Blanku Gajdošovou, která hájí barvy vítkovických rytířek. Útočnice lídra má na svém kontě jedenáct branek (nejvíce v celé soutěži) a čtyři asistence.

Mezi třemi tyčemi kraluje skoro s 93% úspěšností zákroků brněnská Jana Prátová. Všechna utkání odchytala šestice brankářek, a to Monika Šolleová (Tatran), Karolína Bačková (Chodov), Magdaléna Hrišková (Ostrava), Šárka Černá (Kunratice), Barbora Kopecká (Jablonné) a Nela Machalová (Světlá nad Sázavou). Lákadlem dalšího hracího víkendu je beze sporu duel mezi Bulldogs Brno a FBS Olomouc. Další mužstva budou bojovat o lepší pozice, rovněž bude zajímavé sledovat, zda Vítkovice s Chodovem prodlouží neporazitelnost.

​​

Obrázek