​​​​

1. LIGA MUŽŮ: BLACK ANGELS PŘEKVAPIVĚ PADLI, START KLEPE NA BRÁNY PLAY-OFF

5. 1. 2019

18. kolo 1. ligy mužů přineslo střídání stráží v čele soutěže. Dosavadní lídr Black Angels překvapivě padl na půdě Petrovic, čehož využili hráči Hattricku Brno a vítězstvím nad Chomutovem se posunuli na první místo tabulky.

Lídr tabulky Black Angels cestoval do Petrovic, které se pohybují mimo příčky zajišťující play-off. Domácí předvedli velice povedený výkon, hosté naopak ke svému maximu měli daleko, a tak se zrodil překvapivý výsledek 10:9 po prodloužení. Hattricky svému týmu k vítězství přispěli Adam Zbořil a Petr Horák, přičem druhý jmenovaný jej završil právě v prodloužení.

Zaváhání svého soupeře o čelo tabulky využili florbalisté brněnského Hattricku, kteří doma porazili Chomutov 7:4. Opora domácích Luděk Ondráček gólem a dvěma přihrávkami podpořil své průběžné vedení v soutěži produktivity 1. ligy.

Pražský Start98 dál živí svou naději na účast v play-off. Svěřenci trenéra Ondřeje Neumana zvítězili šestkrát z posledních osmi zápasů a přibližují se elitní osmičce. Poslední obětí byli florbalisté Náchoda, kteří podlehli 4:10. Velkou posilou týmu je někdejší opora Chodova Petr Pražák, který si připsal pět bodů za dvě branky a tři nahrávky.

Šanci bodově odskočit poslednímu Náchodu využili hráči Litvínova, kteří doma porazili Ostravu 12:6 a dali vzpomenout na éru, kdy většina týmů z jejich hřiště odjížděla s podobnými příděly. Litvínov díky vysoké výhře přeskočil také Slovan Havířov, který doma podlehl Kladnu vysoko 3:11. Brankou a třemi nahrávkami svému celku přispěl jeden z nejproduktivnějších hráčů soutěže Miloš Tyl.

SOBOTNÍ VÝSLEDKY 18. KOLA 1. LIGY MUŽŮ:

Z.F.K. AQM Petrovice - BLACK ANGELS   10:9p (online / video)

FAT PIPE Start98 Praha-Kunratice - Florbal Primátor Náchod   10:4 (online / video)

FBŠ Hummel Hattrick Brno - Florbal Chomutov   6:4 (online / video)

SK BIVOJ LITVÍNOV - 1. MVIL Ostrava WOOW   12:6 (online / video)

TJ Slovan Havířov - Kanonýři Kladno   3:11 (online / video)