{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

1. LIGA MUŽŮ NABÍDLA V NEDĚLI KOMPLETNÍ 15. KOLO

Obrázek ke článku
26. 11. 2018

V 1. lize se v neděli 25. listopadu odehrálo poslední kolo před dlouhou reprezentační přestávkou. Black Angels v něm rozsříleli Chomutov a drží se na první pozici, naopak Hattrick porazil Karlovy Vary až v prodloužení. Ústí jen těsně porazilo MVIL, Exelsior Havířov přestřílel Litvínov. Stejným výsledkem vyhrál také Start98, tříbodový zisk slavily i České Budějovice.

Nedělní 15. kolo 1. ligy mužů začalo soubojem dvou týmů ze spodní poloviny tabulky. První dvě třetiny ovládl Start98, který si vypracoval šestibrankový náskok. Ve třetí části se začal Slovan Havířov mírně dotahovat, ale už pouze korigoval nepříznivý výsledek, kvůli kterému mu soupeř odskočil v tabulce na jedenáct bodů.

Také Náchod je stejně jako Slovan v nejspodnějších patrech tabulky a nutně potřebuje bodovat, což se mu příliš nedaří. První a třetí třetina mezi Českými Budějovicemi a Náchodem skončila nerozhodně 2:2, rozhodující byla prostřední část, ve které domácí nastříleli čtyři branky.

Hattrick zaváhal v boji o první příčku, jeho zápas s Karlovými Vary byl plný gólových obratů. V polovině duelu drželi Hurrican tříbrankový náskok, ve třetí třetině se ale karta otočila a v 51. minutě vedli domácí 6:5. Karlovy Vary v závěrečném tlaku 58 vteřin před koncem vyrovnaly, v prodloužení si vybojovali bonusový bod domácí.

Ani vítězství Ústí se nerodilo lehce, od 16. minuty se sice drželo ve vedení, ale MVIL srdnatě dotahoval gólovou ztrátu. Třikrát se dostal na dostřel jediného gólu, ale ani jednou se mu nepovedlo srovnat. V závěru zkoušeli hosté hru bez brankáře, během které inkasovali do prázdné branky, což definitivně rozhodlo.

Kladno vedlo v polovině zápasu v Petrovicích o tři branky, ještě do konce druhé části ale domácí dokázali srovnat na 5:5. Třetí třetina už patřila z gólového pohledu pouze Petrovicím, které třemi góly rozhodly o obratu na 8:5. Díky tříbodovému zisku se v tabulce dotáhly na svého soupeře z Kladna na rozdíl čtyř bodů a jsou v tabulce hned za ním na deváté pozici.

Exelsior Havířov potvrdil roli favorita proti poslednímu Litvínovu, který po cestě přes celou republiku musel od začátku zápasu dotahovat. Po první třetině bylo ještě vedení domácích těsné 4:3, postupně se ale gólový rozdíl navyšoval. A to i díky produktivnímu Matěji Černému, jenž nastřílel pět branek.

Největším gólovým rozdílem ale zvítězili Black Angels na půdě Chomutova. Za prvních dvacet minut si vypracovali pětibrankový náskok a ve 32. minutě už to bylo 10:1 v jejich prospěch. Chomutov se mohl přiblížit vedoucím týmům ligy, místo toho zůstává na čtvrté pozici a na vedoucí Black Angels už ztrácí devět bodů.

Výsledky 15. kola 1. ligy mužů
Neděle 25. listopadu

FAT PIPE Start98 Praha-Kunratice – TJ Slovan Havířov 10:5

FBC Štíři Č. Budějovice – Florbal Primátor Náchod 8:4

FBŠ Hummel Hattrick Brno – FB Hurrican Karlovy Vary 7:6 po prodl.

Florbal Ústí – 1. MVIL Ostrava WOOW 5:4

Z.F.K. AQM Petrovice – Kanonýři Kladno 8:5

Florbal Exelsior Havířov – SK BIVOJ LITVÍNOV 10:5

Florbal Chomutov – BLACK ANGELS 4:15

Obrázek