{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


1. LIGA MUŽŮ: NĚKDEJŠÍ SUPERLIGISTÉ PO PRVNÍM KOLE BEZ BODU

Obrázek ke článku
8. 9. 2019

Úvodní kolo 1. ligy mužů nabídlo výhry favoritů soutěže z Kladna a Karlových Varů, ex-superligovým celkům Bulldogs Brno a Znojmu vstup do soutěže nevyšel.

Tabulce zatím vévodí florbalisté Chomutova, kteří jako jediní mají na kontě už dva zápasy. Nejprve zdolali Florbal Havířov 9:6 a v následné předehrávce 3. kola porazili také druhý havířovský tým Slovan 13:7. Šesti body ke dvěma výhrám přispěli Jakub Štěrba a Tadeáš Melíšek.

Výtečně vyšel první zápas hráčům Ústí nad Labem, naopak nelichotivou premiéru má za sebou Znojmo. Severočeši porazili Jihomoravany vysoko 8:2. Třemi body svému celku k vítězství přispěl juniorský mistr světa Dominik Beneš.

V souboji velkých favoritů na postup do superligy mezi Kanonýry Kladno a Bulldogs Brno zvítězili Středočeši po přesvědčivém výkonu 6:4. Vítězný celek táhl především Švéd Joel Ahlin se třemi nahrávkami a dvougólový střelec Ondřej Riebauer.

Další celek s ambicemi na postup do superligy Karlovy Vary se doma protrápil k vítězství 7:5 nad Slovanem Havířov, když zápas otáčel až v závěrečné třetině zápasu. Hattrick si připsal domácí Jan Zavadil.

Úspěšný vstup do prvoligové sezóny zaznamenali dva ze tří nováčků. Jaroměř zvítězila 8:3 na půdě Start98 a Gullivers Brno doma porazili České Budějovice 8:7. Třetí novic z Rožnova úspěšný nebyl a podlehl v Petrovicích 1:4.

Výsledky 1. kola 1. ligy mužů:

Kanonýři Kladno – Bulldogs Brno 6:4 (video / online)

FB Hurrican Karlovy Vary – TJ Slovan Havířov 7:5 (video / online)

Florbal Ústí – TJ Znojmo LAUFEN CZ 8:2 (video / online)

Florbal Chomutov – Florbal Exelsior Havířov 9:6 (video / online)

FAT PIPE Start98 Praha-Kunratice – TJ Sokol Jaroměř 3:8 (video / online)

Z.F.K. AQM Petrovice – 1. FBK Rožnov p/R 4:1 (video / online)

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers – FBC Štíři Č. Budějovice 8:7 (video / online)

Předehrávka 3. kola 1. ligy mužů:

Florbal Chomutov – TJ Slovan Havířov 13:7 (video / online)

Obrázek