​​​​​​​

1. LIGA MUŽŮ: ÚSTÍ POSTUPUJE DO SEMIFINÁLE!

10. 3. 2019

Během nedělního dne byly k vidění pouze tři duely z prvoligové soutěže mužů. Ústí nad Labem zvládlo poslední krok k postupu a vyřadilo ze hry rivaly z Chomutova. MVIL vyrovnal sérii proti Petrovicím a havířovský Slovan si poradil s Náchodem až v samostatných nájezdech.

Ústečané rozjásali své fanoušky už po devětatřiceti vteřinách od úvodního hvizdu. Do gólové příležitosti se dostal Jakub Kolstrunk, který s ní vynaložil jak nejlépe uměl a poslal svůj tým do vedení. Domácí za tři minuty udeřili znovu a svůj náskok mohli navýšit, kdyby využili jednu ze dvou početních výhod. Během druhé třetiny se do hry dostal také Chomutov, jenž v polovině klání byl jednu branku od vyrovnání. To přišlo na řadu na začátku třetí třetiny, když záhy Jakub Krupica rozhodl o výhře Ústí.

V boji o záchranu se MVILu podařilo získat první bod. Ačkoliv Ostravané prohrávali 0:1, ještě do konce první třetiny se ocitli ve vedení o jeden gól a stejným rozdílem se obě mužstva rozešla do kabin také po druhé části. Velice vyrovnané střetnutí rozhodlo proměněné trestné střílení Daniela Kotzura, po němž se ještě trefil Patrik Michalík s Radimem Ivanem, jenže na vítězi to už nic nezměnilo. Drama se konalo i v sousedním Havířově, odkud si florbalisté Náchodu neodvezli ani jeden bod. Po přetahované a hattricku Michala Kozelského přišly na řadu samostatné nájezdy, v nichž se míček dostal za brankovou čáru ve třech případech.