{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


1.SC TEMPISH VÍTKOVICE NOVÝMI MISTRY KATEGORIE STARŠÍCH ŽÁKŮ PRO ROK 2019!

Obrázek ke článku
5. 5. 2019

Mistrovství České republiky starších žáků ve znojemské sportovní hale je minulostí, rozdány byly poslední sady medailí. Putovní pohár pro mistry nad hlavu pozvedlo družstvo 1.SC TEMPISH Vítkovice, které celý turnaj jednoznačně dominovalo. Stříbro zůstalo zásluhou Tatranu v hlavním městě, utkání o bronz přineslo nečekané rozuzlení. 

Finále nabídlo parádní podívanou už od samotného nástupu hráčů, který byl doprovázen ohňovou show. Následovala hymna České republiky, kterou krásně zazpívala teprve třináctiletá Barbora Štanclová. Poté to vypuklo a bylo se na co dívat! Vítkovice potvrdily svoji krasojízdu celým turnajem a s Tatranem se vůbec nemazaly. Po skvělém výkonu se Ostravané radovali z výhry 11:2. Neskutečnou hrou se prezentovala první lajna Vítkovic a především Adam Palčinský, který zaznamenal 7 kanadských bodů za 4 branky a 3 asistence! Nejlepším hráčem Tatranu Střešovice byl vyhlášen kapitán Vít Hrbáček, který se stal zároveň členem All-Stars teamu.

Utkání o bronz bylo naopak naprosto vyrovnané a musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Chodov vstupoval do zápasu jako jasný favorit na medaili, ale Hradec Králové nedal svému soupeři nic zadarmo a nakonec také slavil zisk cenného kovu. Oproti finále neviděli fanoušci žádnou přestřelku, jelikož skóre bylo po 35 minutách 1:1. Jak v celém utkání, tak i v nájezdech se ukázali brankáři obou týmů, kteří byli také vyhlášení nejlepšími hráči utkání. Konkrétně chodovský Marek Poráč a hradecký Jakub Moravec, který byl vyhlášen i nejlepším brankářem celého turnaje. Rozhodující nájezd proměnil Filip Nerad.


1. SC TEMPISH VÍTKOVICE - TATRAN STŘEŠOVICE 11:2

FBC HRADEC KRÁLOVÉ A - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 2:1 pn


All-Stars Team:

Brankář: Jakub Moravec (FbC Hradec Králové)

Obránci: Vít Hrbáček (Tatran Střešovice), Matěj Jambor (FAT PIPE FLORBAL CHODOV)

Útočníci: Martin Gattnar, Adam Zubek (oba 1. SC TEMPISH Vítkovice), Lukáš Macháček (Fbc Topgal Šternberk


Konečné pořadí:

 1. 1. SC TEMPISH VÍTKOVICE
 2. TATRAN STŘEŠOVICE
 3. FBC HRADEC KRÁLOVÉ A
 4. FAT PIPE FLORBAL CHODOV
 5. FBC LIBEREC
 6. 1. AC EFLORBAL UHERSKÝ BROD
 7. FBC TOPGAL ŠTERNBERK
 8. FBŠ SLAVIA PLZEŇ
 9. SOKOL BRNO I EMKOCASE GULLIVERS
 10. SPARTAK PELHŘIMOV
 11. FBC ŠTÍŘI Č. BUDĚJOVICE ZELENÍ
 12. FBC ČESKÁ LÍPA WHITE

Obrázek