{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


2019/2020: 1. SC TEMPISH VÍTKOVICE

Obrázek ke článku
12. 9. 2019

Představování ženských elitních týmů je u konce. Definitivní tečku za touto sérií dělají Vítkovice, které v loňské sezoně získaly opět extraligový titul a zúčastní se dokonce Poháru mistrů. Ten se odehraje v lednu v jejich domácím prostředí, Ostravě. Jak je na tom tým Tomáše Martiníka těsně před startem prvního utkání?

Sezona 2018/2019 se vítkovickým florbalistkám vydařila na výbornou. Omlazený tým stál před velkou výzvou, jak se popere s odchodem řady opor, které v předchozí sezoně vybojovaly titul v prvním ostravském superfinále. Už v lednu na Poháru mistrů ve Švédsku ale vítkovické florbalistky ukázaly, že kvalitu se v týmu podařilo udržet, když se do Ostravy vrátily se stříbrnými medailemi z tohoto mezinárdního turnaje. 

Po základní části pak skončily na prvním místě, když si udržely náskok před Chodovem. Ve vyřazovací fázi ztratily Ostravanky pouze jedno utkání, čímž se jim otevřely brány do Ostravar Arény k obhajobě titulu. V Superfinále s Chodovem pár minut před koncem prohrávaly, nakonec se ale semkly a dotáhly zápas do prodloužení, v němž Vítkovicím vystřelila mistrovský titul Zuzana Šponiarová.

K týmu mistryň se po ročním působení ve Finsku připojí Denisa Ferenčíková. Ve Vítkovicích se také  představí v rámci hostování Lucie Cholinská z Olomouce, věkový limit už splňuje i polská posila Dominika Buczeka sezonu zde zahájí také Zuzanna Krzywak, sestra Justyny Krzywak. Nedávno oznámilo vedení Vítkovic ještě jednu posilu, kterou se stala singapurská reprezentantka Siti Nurhaliza Khairul Anuar. Tu si realizační tým vyhlédl na srpnovém turnaji Czech Open. 

Trenér: Tomáš Martiník

Kapitánka: Denisa Ferenčíková

Koho sledovat: Siti Nurhaliza Khairul Anuar, Zuzanna Krzywak, Dominika Buczek

Obrázek