{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


2019/2020: ACEMA SPARTA PRAHA

Obrázek ke článku
9. 9. 2019

Sezóna 2019/2020 už se rychle blíží a zajímavé bude sledovat počínání pražské Sparty. Ta na přelomové čtvrté místo ze sezóny 2017/2018 v loňském ročníku navázala nejlepším možným způsobem, když svou pozici a především průběžné výsledky ještě vylepšila. Bude pražský tým, který byl jednoznačným překvapením loňska, ve svém stoupavém trendu pokračovat i v nové sezóně?

Sparta od svého návratu mezi superligovou smetánku v roce 2012 absolvovala vyřazovací boje o titul celkem pětkrát ze sedmi sezón. Až v ročníku 17/18 ale překonala maximum novodobé sparťanské historie a nakoukla do semifinále, když ve čtvrtfinále udolala Bohemians, s nimiž se po základní části dělila o 4. až 6. pozici (stejný počet bodů nasbírali i Panthers) a se kterými si na sebe po výběru soupeřů zbyli.

Loni ale na Spartu čekal v základní části jiný příběh. Tým první půlí proplul na čele tabulky, což bylo především z pohledu ostřílených superligových lídrů překvapivé. O Spartě jako adeptu na boje o titul zprvu nikdo seriózně neuvažoval a předpokládalo se, že v druhé polovině sezóny se tým zlomí. Jenže se nic takového nestalo a celek z Vysočan vybojoval ze šestadvaceti utkání základní části dvacet tříbodových výher, což bylo v této nejvíce v superlize. Do poslední chvíle navíc bojoval o samotné čelo tabulky, a tedy i prezidentský pohár. Nakonec mu chyběl bod, aby překonal Mladou Boleslav, když v posledním utkání prohrál na nájezdy s Chodovem. Mladoboleslavští tak těžili z lepší bilance ve vzájemném utkání.

Ve čtvrtfinále se Sparta opět utkala s Bohemians, tentokrát ale dobrovolně. Klokany jako druhý vybírající celek Sparta zvolila po tom, co se zelenobílí na poslední chvíli procpali do play-off.  Série skončila opět 4-1 na zápasy ve prospěch Sparty, a ta pokračovala do semifinále. I tentokrát jí ale v nejkratším možném čase zastavil budoucí mistr. Zatímco o rok dříve to byla Mladá Boleslav, tentokrát si Sparta zbyla s Vítkovicemi s nimiž měla ze základní části dokonce lepší vzájemnou bilanci. V play-off na ně už ale nestačila. Díky vydařené základní části však Sparta nezůstala s prázdnou a po dlouhých letech si pověsila na krk medaili z nejvyšší soutěže.

S ohledem na stoupající tendence Sparty v posledních letech je možné, že v nadcházejícím ročníku Superligy to bude právě tento pražský celek, který bude bojovat v poslední zápase play-off – v Superfinále. Nejprve se ale bude muset vyrovnat s některými změnami v kádru. Tým opustilo slovinské duo Luka Časar a Robert Košir, do Švýcarska zamířil Ondřej Svatoš. Za větším prostorem na hřišti se vydali Milan Bína a Daniel Kalaš. Sparťanský tým naopak posílil kapitán úřadujících mistrů světa Josef Juha, ústecký Jakub Kolstrunk a slovenský reprezentant Kristian Kozák. K mužskému týmu se také připojili nadějní junioři. Velkou oporou zůstává zkušený kapitán Milan Garčar, který je jedním ze strůjců sympatických týmových výkonů Sparty.

Trenér: Ondřej Kašpárek

Kapitán: Milan Garčar

Koho sledovat: Marek Zouzal, Lukáš Ujhelyi, Josef Juha, Radim Křenek

Obrázek