{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

2019/2020: BULLDOGS BRNO

Obrázek ke článku
21. 8. 2019

Spolu s mužskou nejvyšší soutěží za něco málo přes tři týdny odstartuje i nejvyšší soutěž žen. V sezóně 2019/2020 v ženské soutěži budou vedle Židenic startovat také florbalistky Bulldogs Brno, které tak udržely brněnský klub mezi českou florbalovou elitou a navíc rozšířily zastoupení druhého největšího města v republice mezi florbalovou smetánkou. Nadcházející sezóna tak na nejvyšší úrovni nabídne vedle pražského a ostravského i brněnské derby!

Ženský tým Bulldogs Brno sedm sezon měřil síly se soupeřkami v 1. lize, své dlouholeté úsilí přetavil v ročníku 2018/2019 v postup mezi české elitní ženské týmy. Bulldogs tak budou mít i v sezoně 2019/2019 svého zástupce v elitních soutěžích, po do 1. ligy sestupujících mužích štafetu přebraly ženy.

Brněnské florbalistky v základní části uplynulého ročníku 1. ligy dominovaly ve skupině východ, z dvaadvaceti utkání prohrály pouze třikrát a měly nejlepší výchozí pozici do vyřazovacích bojů. V nich se bez ztráty kytičky prokousaly přes Šitbořice a Dobrušku, narazily až u Mladé Boleslavi, sérii ale rozhodly ve svůj prospěch ve třetím utkání, které se hrálo na jejich domácí půdě. Ve finálovém klání se postavily proti Královským Vinohradům, nejprve vyhrály na půdě soupeře a po výsledku 6:0 před domácími fanoušky slavily postup to Extraligy žen.

Trenéři Rudolf Škubal a Jiří Uher, kteří Bulldogs Brno do nejvyšší ženské soutěže dovedli, vstoupí do nové extraligové sezony s obdobným týmem, který měli k dispozici v loňském ročníku. Do nového ročníku povede brněnský tým kapitánka Aneta Koláčková.

Trenér: Rudolf Škubal

Kapitánka: Aneta Koláčková

Koho sledovat: Simona Némethová, Gabriela Komínková, Pavlína Bačová

​​

Obrázek