{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

2019/2020: CRAZY GIRLS FBC LIBEREC

Obrázek ke článku
25. 8. 2019

Sezóna 2019/2020 startuje pro superligové a extraligové týmy už za méně než tři týdny. Mezi dvanáctkou ženský družstev ani letos nechybí FBC Liberec, který se pyšní bohatou minulostí, největším počtem titulů v nejvyšší soutěži žen a řadou reprezentantek, které vzešly z tohoto týmu. Poslední sezóna ale nebyla pro tento tým jednoduchá a dá se předpokládat, že také ta následující bude pro Severočešky hodně náročná.

V základní části tým získal pouhých třináct bodů a skončil na předposledním místě v tabulce. Poměrně dlouho před koncem základní části tak bylo zřejmé, že Liberec bude tentokrát místo bojů o trofej bojovat o samotnou záchranu v nejvyšší soutěži. Byť z jedenáctého místa, Liberec se nakonec zachránil hned v prvním kole play-down, když porazil Židenice.

Pro nadcházející sezónu bude v týmu z Podještědí klíčové, jak se vypořádají s odchodem velkých opor. Kádr totiž v létě opustila Hanka Koníčková, která zamířila na další zahraniční štaci do švýcarského Dietlikonu, kde se přidala k reprezentační kolegyni Natálii Martinákové. Přes arbitráž pak do Ostravy odešla další reprezentantka Michaela Mlejnková. Pro brankový účet Liberce je to zásadní rána, tyto dvě hráčky se totiž zapsaly do statistik jako autorky čtyř z každých sedmi libereckých gólů a Severočešky tak budou muset ve svých řadách najít podobné střelkyně, které dají týmu naději na vítězství.

Trenér: Tomáš Jakubík

Kapitánka: Aneta Foffová


​​

Obrázek