{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

2019/2020: SOKOL PARDUBICE

Obrázek ke článku
22. 8. 2019

Do startu nejvyšších soutěží zbývá třiadvacet dní. Od roku 2013 mezi elitními mužskými celky nechyběl tým Sokola Pardubice, byť po historickém play-off v roce 2018 museli Východočeši v závěru loňské sezóny obhajovat náležitost k Superlize v play-down. Pardubice novou sezónu otevřou opět ve velkém stylu - obhájci pohárového prvenství v prostorách hokejové arény vyzvou samotné mistry z Vítkovic.

Hlavní trenér Pardubic Ladislav Štancl mohl být se sezónou 2018/2019 spokojen tak napůl. Sokolu se sice povedlo vyhrát Pohár Českého florbalu, jenže výkonnostní výkyvy v lize poslaly Pardubice pouze do play-down. V nepopulární hře o udržení v nejvyšší soutěži se ale Sokol zachránil nejrychlejším možným způsobem - brněnské Bulldogs porazil 4-0 na zápasy.

Začátek sezóny měly Pardubice neskutečně našlapaný. Hned na úvod si totiž naplánovaly dva zápasy v hokejové ČSOB Pojišťovna aréně. Výhru 5:3 nad Českou Lípou v prvním zápase sezóny sledovalo 2 018 diváků. O dva dny později, při school matchi proti Znojmu, se Pardubicím dokonce podařilo překonat divácký rekord na jednom utkání základní části v Superlize. Těsnou porážku 5:6 tehdy dopoledne vidělo 5 108 diváků. Následovaly však hodně kolísavé výsledky, které přisoudily Pardubicím předposlední místo po základní části.

Některé výsledky přitom nebyly vůbec zlé. Svěřenci Ladislava Štancla dokázali dvakrát v sezóně porazit Bohemians a o body obrali také florbalisty Chodova. K play-down však hráči Pardubic přistoupili s potřebnou pokorou a po čtyřech výhrách nad Bulldogs mohli slavit setrvání v nejvyšší soutěži. „Ať je to jakkoliv, je super vyhrát poslední zápas sezóny,“ hodnotil minulý ročník pro klubový web hlavní trenér Pardubic. Nesmíme zapomenout také na vítězství Pardubic v Poháru Českého florbalu. V olomouckém finále si Sokol poradil s Libercem 4:3 a mohl tak slavit historicky první triumf.

Tvrdé jádro týmu zůstalo pro sezónu 2019/2020 stejné, zůstává mimo jiné i úřadující juniorský mistr světa Martin Haleš, který vychytal českému týmu v Kanadě historické zlato. Vrcholovou kariéru ve florbale se naopak rozhodl ukončit Jan Bílý, který se vrací zpět k hokejbalu. Kapitánem týmu už nebude Martin Zozulák, který se během letní přestávky stal generálním manažerem klubu, pásku na ruce bude nově nosit Tomáš Dlesk.

Trenéři: Ladislav Štancl

Kapitán: Tomáš Dlesk

Koho sledovat: Martin Zozulák, Martin Haleš, Přemek Pakosta

​​

Obrázek