{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

2019/2020: TECHNOLOGY FLORBAL MB

Obrázek ke článku
11. 9. 2019

Do právě startující sezóny 2019/2020 s mírným zpožděním vstoupí i stříbrný superfinalista Florbal Mladá Boleslav. Středočeši se v letním období seznamovali s novým taktickým šéfem lavičky, kterým se stal dlouholetý kapitán Petr Novotný. Druhou s tím související změnou tak byla i volba nového kapitána, kterým se stal Jan Natov. Jak se s těmito novinkami tým s velkou částí zkušených reprezentačních opor popasuje, prozradí už příští týdny.

Mladá Boleslav po loňském historickém počinu, kdy získala svou premiérovou mistrovskou trofej, titul nedokázala obhájit, když v Superfinále podlehla Vítkovicím, a tak nastal čas na kosmetické úpravy hráčského kádru a organizační struktury.

Trenér a sportovní manažer Jan Pazdera se rozhodl vyslyšet volání ambiciózního Kladna a zanechal po sobě dva neobsazené posty. Úlohu hrajícího sportovního manažera obsadil Jakub Gruber a na lavičku superligového celku usedl dosavadní kapitán a legenda klubu Petr Novotný, který se rozhodl ukončit aktivní hráčskou kariéru.

Kromě Novotného ukončila své působení na hřišti další výrazná osobnost českého florbalu Jan Jelínek. Dalšími odchody jsou přesuny Jana Řehoře a Josefa Pluhaře do Švýcarska. Do týmu naopak dorazily velké posily v podobě reprezentantů Patrika Suchánka a Daniela Šebka.

Trenér: Petr Novotný

Kapitán: Jan Natov

Koho sledovat: Jiří Curney, Jan Natov, Patrik Suchánek

​​

Obrázek